Naga MarketsJak twierdzą analitycy CitiFX, kupno lewarowanych dolarów amerykańskich wśród klientów instytucji osiąga na początku października rekordowe poziomy, szczególnie wobec dolara australijskiego oraz kanadyjskiego.


Korzystny dla greenbacka trend rysuje się na kilka dni przed ogłoszeniem najnowszych wyników z amerykańskiego rynku pracy (wrześniowe NFP). Warto jednak zauważyć, że w przypadku realnej gotówki przez większość sierpnia dominowała sprzedaż – na poniższym wykresie widać pogłębiająca się dywergencję pomiędzy lewarowanym i realnym USD.

Źródło: CitiFX

Komentarze dużych banków pochodzą z dzisiejszej aktualizacji FxWatcher. Sprawdź co jeszcze przygotowali analitycy>>>

Źródło: CitiFX

Wśród lewarowanych walut G10 najsilniej traci natomiast AUD, EUR i CAD. Według analityków CitiFX właśnie wobec tych walut dolar może liczyć na najsilniejsze wzrosty w najbliższym czasie. Jakie wnioski można wyciągnąć więc z tak silnych napływów w kierunku USD i odpływów od CAD? Sugerujące między innymi, że w obliczu zbliżających się piątkowych danych z obu lokalnych rynków pracy, miejsce może mieć odreagowanie aprecjacji obserwowanej praktycznie przez cały wrzesień.

Opór rysuje się w tym momencie w okolicach zeszło miesięcznych szczytów 1.2520. Pokonanie poziomu będzie sygnałem do dalszej aprecjacji, jednak utrzymanie poniżej pozwoli celować w 1.2062 gdzie przebiegają wielomiesięczne minima.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here