Naga Markets

Citi Handlowy podpisał z Żabką umowę finansową dot. realizacji celów ESGWarszawa, 25.08.2022 (ISBnews) – Citi Handlowy i Żabka podpisały umowę finansową uwzględniającą realizację celów z obszaru ESG. Na jej mocy Żabka może wystawiać w Citi Handlowy gwarancje bankowe do 100 mln zł, podał bank.

“W ramach umowy Żabka może wystawiać w Citi Handlowy gwarancje bankowe do kwoty 100 mln zł. Jednocześnie bank i spółka zawarły w umowie wskaźniki zrównoważonego rozwoju (KPIs), do realizacji których Żabka będzie dążyć” – czytamy w komunikacie.Te cele to: całkowita redukcja emisji gazów cieplarnianych o jedną czwartą w zakresie 1 i 2 oraz zmniejszenie intensywności emisji gazów cieplarnianych w sklepach o 70% do 2026 r. (w odniesieniu do wskaźników z 2020 r.) oraz podwojenie przez sieć handlową sprzedaży produktów marki własnej promujących zrównoważony styl życia do 2025 roku.

“Jeśli spółka nie spełni dwóch lub więcej wskaźników, przekaże dodatkowe, określone w umowie, finansowanie na działania wspierające realizację wskazanych celów zrównoważonego rozwoju” – czytamy w komunikacie.

W swojej strategii Żabka deklaruje m.in. osiągnięcie do 2025 r. neutralności klimatycznej w ramach operacji własnych.

“Wspieramy naszych klientów w transformacji ich modeli biznesowych w kierunku zrównoważonego rozwoju, a kwestie środowiskowe, społeczne oraz ładu korporacyjnego uwzględniamy w procesach decyzyjnych banku. Mamy również własne cele odnośnie redukcji śladu węglowego, chcielibyśmy do 2023 roku zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o co najmniej 50% i zużywanej energii o 40% w stosunku do 2019” – powiedział wiceprezes Citi Handlowy Maciej Kropidłowski, cytowany w komunikacie.

W perspektywie 3-letniej strategii Citi Handlowy zobowiązał się m.in. do udzielenia swoim klientom 1 mld zł “zielonego finansowania”.

Firma Żabka Polska Sp. z o.o. jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience.

XTB

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie – najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r. Aktywa razem banku wyniosły 61,85 mld zł na koniec 2021 r.

(ISBnews)

Sprawdź karty kredytowe Citi Handlowy.

Reprezentatywny przykład dla Karty Kredytowej Citibank. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 22,54% (RRSO) przy założeniu: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 9000 zł , całkowita kwota do zapłaty 10030,39 zł, zmienne oprocentowanie nominalne 20,5% w skali roku, całkowity koszt kredytu 1030,39 zł (w tym opłata roczna za wydanie karty płatniczej będącej Kartą główną i za obsługę karty kredytowej będącej Kartą główną 0 zł, odsetki 1030,39 zł.), 12 miesięcznych rat równych w wysokości po 835,87 zł Kalkulacja została dokonana na dzień 08/09/2022 na reprezentatywnym przykładzie.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here