Naga MarketsKurs funta (GBP) będzie zyskiwał w średnim terminie, uważa CitiPomimo obecnych napięć związanych z Brexitem, kurs funta (GBP/USD) powinien zyskiwać w średnim terminie zdaniem analityków Citi. W swojej najnowszej rekomendacji zwracają uwagę na potencjał kontynuacji odbicia gospodarczego przy jednoczesnym wygaszaniu ryzyka politycznego oraz o ciągłe niedowartościowanie pozycji długoterminowych inwestorów na funcie oraz brytyjskich aktywach.


Citi: Jesteśmy strukturalnymi bykami jeżeli chodzi o funta

– Państwa członkowskie UE mają sfinalizować swoje priorytety negocjacyjne dotyczące przyszłej umowy handlowej z Wielką Brytanią. W niektórych obszarach umowa handlowa powinna opierać się na zasadach UE jako “punktu odniesienia”. Tymczasem brytyjscy ministrowie spotkają się również, aby omówić stanowisko rządu otwierające negocjacje. Ostateczne porozumienie ma zostać opublikowane w Internecie i zaprezentowane w Parlamencie w czwartek. Rozmowy w tym miejscu mogą być źródłem krótkoterminowych wahań kursu funta szterlinga – komentuje Citi.

Analitycy banku nie wykluczają, że w krótkim terminie niepewność związana z Brexitem i negocjacjami politycznymi może negatywnie wpływać na wycenę GBP, w dłuższej perspektywie czasowej funt powinien jednak zyskiwać. Gospodarka ma się lepiej niż zakładano, ryzyko polityczne będzie musiał ostatecznie ustąpić, a ostrożnościowe podejście inwestorów do funta w ostatnim czasie wpłynęło na jego niedowartościowanie.

Kurs funta zyskiwał 0,6% podczas wtorkowej sesji i chwilowo wracał nad 1,30 USD. Źródło: Tradingview.com

Chociaż funt starał się mocniej odbijać we wtorek – dzięki czemu naruszał nawet poziom 1,30 USD – to w środę para walutowa GBP/USD ponownie spada niżej. Aprecjacja szterlinga była bowiem przede wszystkim wywołana osłabieniem dolara i gdy ten tylko wróci do dawnej kondycji, popularny kabel ponownie będzie skazany na spadki. Jak jednak twierdzi Citi, ma się to zmienić w średnim terminie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMedicalgorithmics [MDG] – niemal 100% odbicia od początku roku – analiza na zamówienie
Następny artykułKurs dolara (USD) broni poziomu 3.95 PLN. Polski złoty (PLN) ponownie osłabia się
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here