Naga MarketsKurs funta (GBP) będzie zyskiwał w średnim terminie, uważa CitiPomimo obecnych napięć związanych z Brexitem, kurs funta (GBP/USD) powinien zyskiwać w średnim terminie zdaniem analityków Citi. W swojej najnowszej rekomendacji zwracają uwagę na potencjał kontynuacji odbicia gospodarczego przy jednoczesnym wygaszaniu ryzyka politycznego oraz o ciągłe niedowartościowanie pozycji długoterminowych inwestorów na funcie oraz brytyjskich aktywach.


Citi: Jesteśmy strukturalnymi bykami jeżeli chodzi o funta

– Państwa członkowskie UE mają sfinalizować swoje priorytety negocjacyjne dotyczące przyszłej umowy handlowej z Wielką Brytanią. W niektórych obszarach umowa handlowa powinna opierać się na zasadach UE jako “punktu odniesienia”. Tymczasem brytyjscy ministrowie spotkają się również, aby omówić stanowisko rządu otwierające negocjacje. Ostateczne porozumienie ma zostać opublikowane w Internecie i zaprezentowane w Parlamencie w czwartek. Rozmowy w tym miejscu mogą być źródłem krótkoterminowych wahań kursu funta szterlinga – komentuje Citi.

Analitycy banku nie wykluczają, że w krótkim terminie niepewność związana z Brexitem i negocjacjami politycznymi może negatywnie wpływać na wycenę GBP, w dłuższej perspektywie czasowej funt powinien jednak zyskiwać. Gospodarka ma się lepiej niż zakładano, ryzyko polityczne będzie musiał ostatecznie ustąpić, a ostrożnościowe podejście inwestorów do funta w ostatnim czasie wpłynęło na jego niedowartościowanie.

Kurs funta zyskiwał 0,6% podczas wtorkowej sesji i chwilowo wracał nad 1,30 USD. Źródło: Tradingview.com

Chociaż funt starał się mocniej odbijać we wtorek – dzięki czemu naruszał nawet poziom 1,30 USD – to w środę para walutowa GBP/USD ponownie spada niżej. Aprecjacja szterlinga była bowiem przede wszystkim wywołana osłabieniem dolara i gdy ten tylko wróci do dawnej kondycji, popularny kabel ponownie będzie skazany na spadki. Jak jednak twierdzi Citi, ma się to zmienić w średnim terminie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here