Naga MarketsLondon Citi at night
Author: New York Central Park
Creative Commons Attribution License

Ostatnia siła EUR/USD  wydaje się być napędzana kombinacją czynników zarówno pozytywnych dla euro, jak i negatywnych dla dolara. Jednak to prawdopodobnie zaczęło się zmieniać. – twierdzi Citibank.

Ze strony USD, ekonomiści Citi spodziewają się lepszych danych w nadchodzących dniach, które dodadzą USD sił.

“Piątkowe dane z amerykańskiego rynku mieszkaniowego nie powinny istotnie rozczarować inwestorów i biorąc pod uwagę, że negatywne odczyty są już częściowo w cenie dolara, EURUSD może być blisko swojego szczytu.” – prognozuje Citi.

Co ważniejsze, Citi podkreśla 3 czynniki zagrażające EUR, które mogą się ziścić w najbliższym terminie.

1/ wzrosty na peryferiach są zależne od chęci EBC do złagodzenia przyszłych napięć w strefie euro, w miarę jak zbliżamy się do stress testu europejskich banków.

“Niepewność dotycząca zamiarów rady zarządzającej by zakończyć sterylizację może się utrzymać aż do posiedzenia w marcu. To może skutecznie powstrzymać euro przed wzrostami w najbliższym czasie.” – wyjaśnia Citi.

2/ Brak jasności co do przyszłej długoterminowego wsparcia płynności w formie FLS lub LTRO może mieć podobne efekty.

“Nie pomaga fakt, że ostatnie rozstrzygnięcie Niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego prawdopodobnie osłabiło zaufanie do programu OMT. Dane dotyczące podaży M3 dostarczą nowych informacji odnośnie kryzysu kredytowego w strefie euro i mogą wzmocnić potrzebę działania ze strony ECB” – dodaje Citi.

3/ Dysinflacja i ryzyko deflacji pozostają aktualnym zagrożeniem dla euro.

“Inwestorzy mogą być ostrożni i nie będą chcieli gonić za zyskami na euro przed odczytem inflacji HICP w lutym.” – kończą wywód analitycy banku.

Citi: EUR/USD zagrożone spadkami.
EUR/USD wykres dzienny – opracowanie własne.
Kliknij by powiększyć!

Technicznie euro nie chce się złamać. Na dziennym wykresie mamy już dwa równe szczyty, jednak cena nie chce zacząć spadać, a SMA21 i RSI14 wciąż pozostają w byczej strefie. Euro wciąż jest podkupowane, a nad szczytami przy 1.3800/30 zebrało się zapewne wiele dużych zleceń stop. Trójkąt wzrostowy wydaje się wciąż aktualny mimo, że dzisiejsze dane dostarczyły nieco rozczarowania, a dzienny wykres zdaje się znów odwracać w dół.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here