Naga MarketsZdaniem Citi do 2016 roku kurs EUR spadnie poniżej kursu USD
Zdaniem Citi do 2016 roku kurs EUR spadnie poniżej kursu USD

Analitycy techniczni od maja tego roku nieustannie powtarzają, że EUR/USD buduje sobie bazę pod silniejsze ruchy w dół, które do 2016 roku mogą spowodować wyrównanie poziomu wspólnej waluty do kursu dolara amerykańskiego lub zejście poniżej.

W opublikowanej dzisiejszego popołudnia nocie, bank po raz kolejny odnosi się do swojej prognozy. Stwierdza, że ostatni rozwój sytuacji i akcja cenowa jedynie umacniają słuszność zakładanego scenariusza. Zdaniem Citi niezwykle istotnym poziomem jest 1.2745. Jeżeli zostanie przełamany do końca tego roku, wtedy powinniśmy spodziewać się silnych spadków na począrku 2015.„Gdy nasze scenariusze się sprawdzą wtedy możemy być świadkami wydarzeń obserwowanych w 1985 i 1999 roku, kiedy EUR/USD znajdowało się na historycznych dołkach” – jako ciekawostkę podaje Citi.

Wykres obrazujący stanowisko Citi w sprawie spadków EUR/USD w najbliższym roku.
Wykres obrazujący stanowisko Citi w sprawie spadków EUR/USD w najbliższym roku.

W 1980 roku – po kryzysie rynku mieszkaniowego oraz gospodarczego – byliśmy świadkami czterech lat spadków na euro do dolara amerykańskiego (w okolice 0.7). Kolejne dekady przyniosły wyraźną dynamikę wzrostową i odbudowę wcześniejszych strat. Sytuacja powtórzyła się w 1999 roku – wtedy spadki były kontynuowane przez dwie kolejne świecie roczne i zatrzymały się na 0.9 (po kryzysie rosyjskim i LTCM).

EUR/USD na 1.10-1.15 w 2015?
EUR/USD na 1.10-1.15 w 2015?

Citi spodziewa się początkowego ruchu w okolice 1.20-1.22 (prawdopodobnie jeszcze przed końcem tego roku). Następnie do strefy 1.10-1.15 w 2015 roku. Równy kurs EUR do USD (lub niższy) zdaniem banku miałby zostać osiągnięty w 2016 lub wcześniej.

Przypominamy, że pod koniec sierpnia Citi zaksięgowało 535 pipsów zysku ze swojej krótkiej pozycji na EUR/USD (TP 1.3195) i obecnie prowadzi dwa nowe shorty (okolice obecnych poziomów), celując w 1.22.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

1 KOMENTARZ

  1. Nie dojdzie do tego – dolar już mocno stracił. Jeśli teraz iwestować, to zdecydowanie w inne waluty, a ewentualnie w nieruchomości – zerknijcie na raport JARTOMu. Koszty powierzchni magayznowej mają byc coraz wyższe. Dla tych, którzy zaiwnestują właśnie teraz, to może być świetna inwestycja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here