Naga MarketsEUR/CNY testuje ważne poziomy oporu i następny ruchy (zarówno mocniejsze lub słabsze) mogą mieć szeroki wpływ na EUR/USD – stwierdza Citi w swoim najaktualniejszej rekomendacji tradingowej skierowanej do klientów.

Przełamanie obszaru 8.49 (skupiającego 200-tygodniową średnią kroczącą oraz szczyty z 2012 i 2013 roku) oznaczałoby wzrost. Z drugiej jednak strony, ponowny spadek poniżej 8.41 otworzy drogę do dalszej wędrówki w dół, z powrotem w kierunku 8.17. Jest to poziom szyi podwójnego/potrójnego szczytu, co w razie potwierdzenia może sugerować kolejny spadek w stronę 7.95.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak może to odbić się na EUR/USD? Citi przedstawia tutaj trzy bardzo ciekawe argumenty:

1.EUR/CNY nie znajdowało się na tak wysokich poziomach od roku. Nawet 12 miesięcy temu zbliżony szczyt para walutowa osiągała tylko w krótkim okresie czasu.

2.FED dokonał bardziej jastrzębiego punktu zwrotnego – w konsekwencji widzimy atak zmienności na EM (co przekłada się na silniejsze USD).

3.Istnieje ryzyko, że ta zmienność rozprzestrzeni się zdecydowanie szerzej (co obserwowaliśmy w zeszłym miesiącu). Należy pamiętać również o niebezpieczeństwach przyjęcia bardziej gołębiego stanowiska przez EBC (bank sam w sobie nie ma na celu wyraźnego umocnienia waluty).

EUR/CNY w interesującym punkcie | efxnews.com

Zbierając wszystko w całość: Citi twierdzi, że EUR w stosunku do CNY jest drogie. Z punktu widzenia menedżerów rezerw FX, eurowaluta może być więc mniej atrakcyjna na tym etapie i na tych poziomach – w efekcie negatywnie wpływa to na EUR/USD.

„Będziemy dokładnie monitorowali sytuację, aby dowiedzieć się jak rozwinie się w najbliższej przyszłości – sprawdzając jednocześnie czy odbije się bardzo mocno na euro do dolara” – podsumowuje Citi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here