Naga MarketsWedług Citi, EUR zaczyna tracić grunt pod nogami w związku z pozycjonowaniem się rynków pod wyniki najbliższego spotkania EBC zapowiedzianego na czwartek. Pomimo ostatnich korekt spadkowych, inwestorzy mogą niechętnie podchodzić do wyprzedawania euro – szczególnie biorąc pod uwagę, że w wielu przypadkach posiada status bezpiecznej waluty. Druga z najbardziej płynnych rezerw walutowych może utrzymać dobrą pozycję na tle walut poszczególnych krajów G10 i państw gospodarek wschodzących – aby miało to miejsce konieczne jest jednak jeszcze większe nasilenie się ostatniej zmienności rynkowej. Świadkami takiej sytuacji byliśmy zeszłego lata kiedy napędzana przez FED zmienność zmusiła wielu inwestorów do zainteresowania się bezpieczniejszymi, denominowanymi w euro aktywami.

Citi – EUR stąpa po niepewnym gruncie
Koszyk EUR – opracowanie własne.
Kliknij by powiększyć!

Według citi EUR jest obecnie bardziej podatne na potencjalną eskalację awersji do ryzyka niż latem 2013 roku. W szczególności chodzi o:

Te artykuły również Cię zainteresują
– Wzrostowy rajd na rynkach strefy euro może znacznie zwolnić, co odbije się na mniej atrakcyjnych wycenach niż w porównaniu z rokiem ubiegłym.

– Peryferyjne rynki obligacji mogą stać się bardziej podatne na zewnętrzne wahania i niepewności odnośnie finansowania LTRO – które pomogło nabrać tempa ostatniemu trendowi wzrostowemu – co spowoduje, że w późniejszym okresie tego roku nie będzie możliwości skorzystania z podobnych rozwiązań.

– Co więcej na rynkach peryferyjnych uważać należy na informacje z krajów gospodarek wschodzących jako, że państwowe banki nadal obawiają się decyzji, które podejmą organy prawne odnośnie ich ekspozycji na dług publiczny w ramach testu stresowego w kolejnych miesiącach roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here