Naga Markets1000px-Citi.svg

Jutrzejsze spotkanie FOMC i ogłoszenie decyzji w sprawie wysokości amerykańskich stóp procentowych bezsprzecznie zdominowały rynek. Jak czwartkowe wydarzenia wpłyną na najpopularniejsze pary walutowe? Co kupić, a co sprzedać by ograniczyć ryzyko, maksymalizując przy tym zyski? Citi w dzisiejszej rekomendacji walutowej wskazuje na co warto zwrócić szczególną uwagę po jutrzejszej decyzji Fed.


Punktem wyjścia dla analityków Citi wciąż jest podwyżka stóp o 25 pb. choć jak określa to rekomendacja, szanse na niespodziankę w tej kwestii są naprawdę spore. Wszystko sprowadza się do tego jak bieżącą sytuację gospodarczą i rynkową postrzegają poszczególni członkowie FOMC oraz tego czy ostatni skok zmienności na rynku może przesądzić tymczasowe wstrzymanie się z działaniem – przekonują analitycy banku.

Tak czy inaczej, Citi ocenia prawdopodobieństwo wrześniowej podwyżki stóp procentowych na zaledwie 25%, choć nie oznacza to, że na jutrzejszej konferencji nie pojawią się jastrzębie zapowiedzi – zauważa Citi. Prawdopodobnym jest zasygnalizowanie inwestorom terminu listopadowego jako tego na którym decyzja o normalizacji polityki monetarnej Fed w końcu zapadnie.

W przypadku gdyby jednak wrześniowa podwyżka stała się niespodziewanym faktem, warto zainteresować się kupnem USD/CAD – rekomenduje bank. Pierwszą reakcją na tą wiadomość będzie z całą pewnością gwałtowna aprecjacja amerykańskiej waluty. Zakres tego ruchu zależy w głównej mierze od tego, w jaki sposób rynek prognozuje ścieżkę dalszych podwyżek. Citi preferuje longi na USD/CAD z powodu hipotetycznego wzrostu różnicy jaka pojawi się w oprocentowaniu dwóch walut oraz zahamowania popytu zewnętrznego Kanady.

Jak na razie USD/CAD pozostaje w szerokim trójkącie. Ta formacja może być zarówno formacją kontynuacji jak i odwrócenia trendu.
Jak na razie USD/CAD pozostaje w szerokim trójkącie. Ta formacja może być zarówno formacją kontynuacji jak i odwrócenia trendu.

Gdy wszystko pójdzie zgodnie z głównym rynkowym scenariuszem – to znaczy podwyżka stóp procentowych zostanie przesunięta, reakcja rynku będzie w głównej mierze zależeć od argumentacji takie decyzji. Jeśli wytłumaczeniem będą obecne, zmienne warunki rynkowe oraz napięta sytuacja walut gospodarek rozwijających się i USD, wtedy zdaniem analityków Citi, w grę wchodzi listopad. Jeśli jednak na konferencji usłyszymy znacznie obniżone prognozy dotyczące poziomu inflacji oraz stopy bezrobocia, wtedy rok 2015 może przestać być brany pod uwagę. Oba scenariusze wskazują na sporą, gołębią reakcję która powinna wyjść na dobre crossom JPY. W takim przypadku naszym wyborem będzie kupno AUD/JPY – podsumowuje bank.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here