CMC Markets

Krótka, można by rzec, gorąca publikacja Citi traktuje oczywiście o funcie. Wczorajsza wypowiedź brytyjskiej premier, Theresy May dotycząca ogłoszenia przedterminowych wyborów drastycznie zmieniła sytuację na rynku – twierdzą analitycy Citi. Dzięki usłudze FxWatcher wiemy już gdzie bank umiejscowił swoje zlecenia kupna GBPUSD.


Wizja przedterminowych wyborów w Wielkiej Brytanii, która może wpłynąć na toczący się już proces Brexitu wyraźnie spodobała się inwestorom, którzy wyraźnie zmieniają swoje nastawienie do funta. Liczba krótkich pozycji na brytyjskiej walucie do tej pory była bardzo wysoka, lecz Citi już dostrzega znaczący spadek niedźwiedziego sentymentu.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Przez kolejne dni funt z całą pewnością będzie wspierany przez kupujących, lecz pozostajemy sceptyczni co do potencjalnych wzrostów w długim terminie. Przede wszystkim do ewentualnych wyborów pozostałyby jeszcze dwa miesiące, po drugie Brexit powoduje, że prognozy przyszłych danych gospodarczych Wielkiej Brytanii pogarszają się – przekonują analitycy.

Citi zamierza kupić GBPUSD tuż nad szczytem z grudnia 2016

Z technicznego punktu widzenia, funt ma jeszcze spory potencjał wzrostowy lecz mocno wykupione RSI może zatrzymać GBPUSD w okolicy 1,3121. Czekamy na powrót w rejon 1,2780 by otworzyć długie pozycje na kablu – czytamy w dzisiejszej publikacji Citi.

Strategia Citi: Long GBPUSD z 1,2780, stop loss poniżej 1,2680, take profit na 1,2980.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here