Naga MarketsZakończone wczoraj posiedzenie OPEC przyniosło nie tylko oczekiwane przez rynek przedłużenie ograniczenia wydobycia ropy naftowej, ale i spadki wyceny tego surowca. Ropa WTI osuwa się z powrotem poniżej poziomu 50 dolarów za baryłkę. Spoglądając w bazę FxWatcher widzimy natomiast, że analitycy Citi szykują się do sprzedaży USD/CAD.


Proponowana w dzisiejszej publikacji pozycja z pewnością nie należy do tych z grona długoterminowych. Zdaniem banku porozumienie OPEC już od dawna było ujęte w cenach ropy naftowej. Potwierdzenie prognoz rynkowych doprowadziło do tego, że spora część rynku zaksięgowała zyski. Spadkową korektę wykorzystały obecne na rynku niedźwiedzie, które mogą doprowadzić do kontynuacji bieżącej tendencji.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Kupuj plotki, sprzedawaj fakty ponownie działa. Naszym zdaniem USD/CAD ma spore szanse na powrót poniżej 1,3400, ostatniego lokalnego dołka. OPEC jest jednak czynnikiem o charakterze krótkoterminowym. Retoryka Bank of Canada staje się coraz bardziej jastrzębia co powoduje, że część rynku może zacząć skupować CAD. Od zmiany retoryki do działania jednak daleka droga, dlatego w kolejnych tygodniach prawdopodobnie obserwować będziemy szeroką konsolidację na wykresie USD/CAD. – czytamy w dzisiejszej publikacji Citi.

Konsolidacja na wykresie USD/CAD? Zdaniem Citi – to możliwe.

Strategia Citi: Sprzedaż z poziomu 1,3550 zabezpieczona powyżej 1,3620. Poziom docelowy spadków na 1,3380.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAUDCHF wybija istotne wsparcie
Następny artykułCiąg dalszy problemów Trumpa i dolara. Złoty coraz mocniejszy
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here