Naga MarketsZakończone wczoraj posiedzenie OPEC przyniosło nie tylko oczekiwane przez rynek przedłużenie ograniczenia wydobycia ropy naftowej, ale i spadki wyceny tego surowca. Ropa WTI osuwa się z powrotem poniżej poziomu 50 dolarów za baryłkę. Spoglądając w bazę FxWatcher widzimy natomiast, że analitycy Citi szykują się do sprzedaży USD/CAD.


Proponowana w dzisiejszej publikacji pozycja z pewnością nie należy do tych z grona długoterminowych. Zdaniem banku porozumienie OPEC już od dawna było ujęte w cenach ropy naftowej. Potwierdzenie prognoz rynkowych doprowadziło do tego, że spora część rynku zaksięgowała zyski. Spadkową korektę wykorzystały obecne na rynku niedźwiedzie, które mogą doprowadzić do kontynuacji bieżącej tendencji.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Kupuj plotki, sprzedawaj fakty ponownie działa. Naszym zdaniem USD/CAD ma spore szanse na powrót poniżej 1,3400, ostatniego lokalnego dołka. OPEC jest jednak czynnikiem o charakterze krótkoterminowym. Retoryka Bank of Canada staje się coraz bardziej jastrzębia co powoduje, że część rynku może zacząć skupować CAD. Od zmiany retoryki do działania jednak daleka droga, dlatego w kolejnych tygodniach prawdopodobnie obserwować będziemy szeroką konsolidację na wykresie USD/CAD. – czytamy w dzisiejszej publikacji Citi.

Konsolidacja na wykresie USD/CAD? Zdaniem Citi – to możliwe.

Strategia Citi: Sprzedaż z poziomu 1,3550 zabezpieczona powyżej 1,3620. Poziom docelowy spadków na 1,3380.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here