Naga MarketsWczorajsza decyzja Reserve Bank of New Zealand utrzymała oficjalną stopę kasową na niezmienionym poziomie. Jednak wydźwięk oświadczenia RBNZ dość poważnie nadszarpnął pozycje obecnych na NZD/USD byków. Analitycy Citi chcą dołączyć do spadków i dzielą się swoimi pozycjami oczekującymi.


NZD/USD

Gołębie RBNZ obniżyło swoje prognozy inflacyjne na 2018 oraz 2019 rok. W opublikowanym wczoraj oświadczeniu stwierdziło, że pożądanym jest spadek kursu NZD. W naszej opinii kolejne 12 miesięcy nie przyniesie zmian w polityce monetarnej RBNZ, a pogarszająca się dynamika rozwoju cen w Nowej Zelandii może jedynie ujemnie wpłynąć na wycenę NZD/USD – twierdzą analitycy Citi.

Strategia Citi: short NZD/USD z 0,7250. Stop loss powyżej 0,7350, take profit na 0,7050.


Codziennie nowe propozycje rynkowe. Skorzystaj z darmowego okresu próbnego FxWatcher  i zyskaj przewagę na rynku!


EUR/USD

Euro w nadchodzących tygodniach będzie zniżkować głównie za sprawą rosnącej politycznej niepewności na kontynencie. Zbliżający się okres wyborów w poszczególnych krajach członkowskich oraz rozmowy pomiędzy Londynem a Brukselą spowodują, zdaniem analityków Citi, dalsze spadki EUR/USD.

Strategia Citi: short EUR/USD z 1,0725, stop loss powyżej 1,0850, take profit na 1,0550.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułByki na AUD/USD nie chcą odpuścić
Następny artykułGBPAUD – niedźwiedzi pin bar na oporze
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here