Naga MarketsW minionym tygodniu analitycy Citi rekomendowali kupno dolara amerykańskiego i ten pogląd nadal jest przez nich utrzymywany. Dolara ma wesprzeć między innymi prezes Yellen, ale także sytuacja techniczna na wykresach. 


Sytuacja w Białym Domu staje się coraz bardziej napięta po dymisji dotychczasowego doradcy prezydenta Trumpa, Michaela Flynna. Ponownie więc pojawia się pytanie, kto znajdzie się w Gabinecie Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Na wzrost ryzyka politycznego nerowowo zareagowało USD/JPY, będące swoistym barometrem takich zdarzeń – czytamy w dzisiejszym komentarzu Citi.

W styczniu handlując na podstawie rekomendacji bankowych zyskaliśmy skuteczność rzędu 62,5%. Skorzystaj z darmowego okresu próbnego FxWatcher  i zyskaj przewagę na rynku!

Popołudnie będzie natomiast wypełnione oczekiwaniami co do pierwszej części Yellen Testimony. Prezes Fed przedstawi w Kongresie roczny raport z działalności Rezerwy Federalnej oraz omówi prognozy dotyczące przyszłego kształtu polityki monetarnej. Choć to wydarzenie w większości zostało już wycenione przez rynek, analitycy Citi mają nadzieję na bardziej jastrzębi ton w wypowiedzi Janet Yellen. Zdaniem banku mimo, że inwestorzy wiedzieli o tym wydarzeniu od wielu tygodni, wycena stanowiska prezes Fed nie została należycie wyceniona. W związku z tym, dolar ma szanse na dalsze wzrosty – konkluduje bank.

Sytuacja techniczna na USD/JPY faworyzuje długie pozycje ze względu na zauważalną dywergencję pomiędzy wykresem a RSI(14). W związku z tym, rekomendowane jest kupno USD/JPY z poziomu 113,40. Pozycja zabezpieczona powinna zostać poniżej poziomu 112,40. Poziom docelowy wzrostów wynosi obecnie 115,00:

Na wykresie USD/JPY dostrzegalna jest dywergencja ze wskaźnikiem RSI(14)

Długie pozycje w dolarze warto otworzyć również na EUR/USD – twierdzą analitycy Citi. Bank proponuje sprzedaż pary z poziomu 1,0650 (stop loss powyżej 1,0750) w nadziei, że ta powróci w rejon 1,0450.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here