Naga MarketsJak wynika ze środowej rekomendacji analityków banku inwestycyjnego Citi, wczorajsze minima rozrysowane przez Bitcoina wcale nie muszą być końcem dynamicznej korekty. Najstarsza waluta świata ma rzekomo osunąć się w okolice $5 tysięcy za jeden token.


Bitcoin ponownie zmniejszy swoją wartość o połowę?

Rekomendacja Citi oparta jest o „czynniki techniczne” sugerujące, że notowania mogą potencjalnie osunąć się do przedziału $5605-5673, co miałoby nastąpić równie dynamicznie jak grudniowa fala wzrostów, która wywindowała cenę pod pułap $20 tysięcy.

Starając się doszukać na wykresie technicznym Bitcoina poziomów, o których mówi Citi, rozciągnęliśmy siatkę Fibonacciego od poziomu 2 tysięcy notowanego jeszcze w połowie lipca do rekordowych szczytów powyżej 19 tysięcy dolarów. W takim przypadku 78,6% Fibo wypada rzeczywiście w okolicach tego zakresu:

Źródło: Tradingview.com

W przedziale tym przebiegają również okolice minimów z października i listopada zeszłego roku, które dały początek dynamiczniejszemu odbiciu pod koniec 2017. Zanim jednak cena zejdzie do tak niskich poziomów, konieczne będzie przebicie 50% zniesienia całej zeszłorocznej aprecjacji, co byłoby dla rynku jasnym sygnałem, że trend byka zamienia się w tren niedźwiedzia. Jak na razie jednak długi popytowy pin bar wybronił nas przed tym scenariuszem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here