Naga MarketsCiti: Banki centralne potrzebują ok. 70 mld USD

31.08.2013

Te artykuły również Cię zainteresują
Citi ostrzega przed zmasowanym kupowaniem dolara. Banki centralne w ostatnich miesiącach sprzedawały swoje rezerwy w celu wsparcia rodzimych walut. To z kolei nasuwa pytanie, jak dużo dolarów może zostać w przyszłości odkupione. Citibank szacuje, że banki centralne mogą potrzebować ok. 70 mld USD, aby zbilansować swoje rezerwy.

“Argumentem za odkupem jest fakt, że w niepewnych czasach mogą [banki centralne] docenić płynność Dolara i chcieć przeładować swoje najefektywniejsze narzędzie interwencji… Zakładamy, że 50% sprzedanych Dolarów zostanie odkupione, co przekładałoby się na ok. 70 mld USD…” – wyjaśnia Citi.

A więc które waluty sfinansują zakupy Dolara: “Nasz pogląd mówi, że menadżerowie rezerw będą chcieli sprzedać AUD oraz CAD. Są mało płynne co czyni je mniej użytecznymi niż waluty G4, kiedy zarządzanie rezerwami skupia się na stworzeniu bufora przed międzynarodowymi wstrząsami. Innym kandydatem do sprzedania jest Jen, biorąc pod uwagę niechęć menadżerów rezerw do rozszerzania bilansu”.

“Zarządzanie rezerwami skupia się raczej na zarządzaniu gospodarczym i przeciwdziałaniu kryzysom finansowym, a nie na maksymalizacji zwrotów z rezerw. Zatem prawdopodobnie ruchy w tym obszarze będą powolne. Rebalansowanie jest bardziej prawdopodobne, kiedy sytuacja na rynkach finansowych się ustabilizuje, a rentowność obligacji US zacznie rosnąć. Wciąż szacowana wartość odkupu jest równa rachunkowi bieżącemu Stanów Zjednoczonych za 2,5 miesiąca, więc może dodać USD solidnego wsparcia.” – przewiduje Citi.

Źródło: eFXnews.com

Zapraszam do dyskusji na temat rynku Forex, banków centralnych oraz bieżącej sytuacji fundamentalnej na FORUM.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here