Naga MarketsCC_London_citi_hsbc_bankCitiFX Technicals ucięło wczoraj wszystkie swoje długie pozycje na dolarze amerykańskim, wychodząc między innymi z shorta na EUR/USD (536 pipsów zysku), dwóch longów na USD/JPY (każdy po 119 pipsów zysku) oraz longa na USD/CHF (214 pipsów zysku):

„O ile nadal wierzymy w silnie byczą tendencję na USD w najbliższym okresie, to występują pewne techniczne oraz historyczne czynniki, które zachęciły nas do odsunięcia się na bok i zabezpieczenia do tej pory wygenerowanych zysków” – stwierdza Citi

Zdaniem CitiFX Technicals EUR/USD jest mocno wyprzedane zarówno na wykresie dziennym jak i tygodniowym (głównie na W1 – od stycznia 2012 – z pewną dywergencją na D1). Analitycy banku nie zdziwiliby się więc gdyby euro do dolara było nagle w stanie powrócić w okolice 1.33 – i to jeszcze w tym tygodniu.

„Co do USD/CHF to tak naprawdę jest to para bardzo zbliżona do EUR/USD. Obecnie widzimy na niej jednak duże niezdecydowanie i rozbieżność na obecnych poziomach cenowych. Dokładnie takie same notowane były w styczniu i zakończyły się mocnym spadkiem. O ile nie spodziewamy się teraz osunięć na tak szeroko zakrojoną skalę, to cały czas istnieje ryzyko wejścia w fazę korekcyjną” – dodaje Citi.

EUR/USD wyprzedane na wykresie dziennym i tygodniowym
EUR/USD wyprzedane na wykresie dziennym i tygodniowym

Zamknięcie pozycji przez bank ma charakter czysto oportunistyczny i dostosowawczy. Analitycy spodziewają się squeeze’u długich pozycji na USD i powtórzenia scenariusza z zeszłego roku na EUR/USD lub z 2012 roku na USD/JPY. Citi czeka obecnie na jego ewentualną realizację, będzie to bowiem idealny moment na ponowne uruchomienie longów dolarowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here