Naga MarketsCC_London_citi_hsbc_bankCitiFX Technicals ucięło wczoraj wszystkie swoje długie pozycje na dolarze amerykańskim, wychodząc między innymi z shorta na EUR/USD (536 pipsów zysku), dwóch longów na USD/JPY (każdy po 119 pipsów zysku) oraz longa na USD/CHF (214 pipsów zysku):

„O ile nadal wierzymy w silnie byczą tendencję na USD w najbliższym okresie, to występują pewne techniczne oraz historyczne czynniki, które zachęciły nas do odsunięcia się na bok i zabezpieczenia do tej pory wygenerowanych zysków” – stwierdza CitiZdaniem CitiFX Technicals EUR/USD jest mocno wyprzedane zarówno na wykresie dziennym jak i tygodniowym (głównie na W1 – od stycznia 2012 – z pewną dywergencją na D1). Analitycy banku nie zdziwiliby się więc gdyby euro do dolara było nagle w stanie powrócić w okolice 1.33 – i to jeszcze w tym tygodniu.

„Co do USD/CHF to tak naprawdę jest to para bardzo zbliżona do EUR/USD. Obecnie widzimy na niej jednak duże niezdecydowanie i rozbieżność na obecnych poziomach cenowych. Dokładnie takie same notowane były w styczniu i zakończyły się mocnym spadkiem. O ile nie spodziewamy się teraz osunięć na tak szeroko zakrojoną skalę, to cały czas istnieje ryzyko wejścia w fazę korekcyjną” – dodaje Citi.

EUR/USD wyprzedane na wykresie dziennym i tygodniowym
EUR/USD wyprzedane na wykresie dziennym i tygodniowym

Zamknięcie pozycji przez bank ma charakter czysto oportunistyczny i dostosowawczy. Analitycy spodziewają się squeeze’u długich pozycji na USD i powtórzenia scenariusza z zeszłego roku na EUR/USD lub z 2012 roku na USD/JPY. Citi czeka obecnie na jego ewentualną realizację, będzie to bowiem idealny moment na ponowne uruchomienie longów dolarowych.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here