Naga Markets1000px-Citi.svgWczorajsze minutki FOMC, choć bezsprzecznie były najważniejszym wydarzeniem makroekonomicznym tygodnia, nie okazały się przełomem. W oddzielnym artykule omawiamy wczorajszą publikację, natomiast dzisiaj przyglądamy się bliżej opinii analityków Citi.


Rezerwa Federalna najprawdopodobniej jeszcze uważniej niż zwykle będzie przyglądała się spływającym danym z amerykańskiej gospodarki by uzasadnić ewentualną grudniową podwyżkę stóp procentowych. Minutki potwierdziły, że przynajmniej część FOMC chce zmiany poziomu stóp już w grudniu – prawdopodobieństwo takiego ruchu ze strony Fed jest obecnie wycenione na 68% – informuje Citi.
chartMinutki okazały się jednak mniej jastrzębie niż tego oczekiwaliśmy. Na wrześniowym posiedzeniu FOMC wciąż poruszano temat niedostatecznego wzrostu zatrudnienia oraz poziomu inflacji. Dolar wciąż się umacnia względem AUD, lecz ostatnie wzrosty cen surowców mogą wskazywać, że bliskie wsparcie w okolicy 0,7490 może zatrzymać spadki:

Te artykuły również Cię zainteresują
Zdaniem Citi, AUD/USD bardziej skłonne jest do utrzymania się w zaznaczonej na wykresie strefie konsolidacji.
Zdaniem Citi, AUD/USD bardziej skłonne jest do utrzymania się w zaznaczonej na wykresie strefie konsolidacji.

W związku z tym, bank wszedł w długie pozycje na AUD/USD z poziomu 0,7520. Pozycja zabezpieczona jest tuż poniżej 0,7420 natomiast poziom docelowy Citi znajduje się na 0,7700.

Śledź pozycje dużych graczy na bieżąco – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i przekonaj się, że warto!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here