Naga MarketsWskaźnik on-chain prezentujący różnicę w niezrealizowanych zyskach i stratach netto (NUPL) może być zwiastunem nowego rajdu bitcoina, do takiego wniosku doszli analitycy Glassnode. Przykładowo, jak widać na poniższym wykresie, cena rosła w latach 2013, 2017 i 2021. Jednocześnie wskaźnik NUPL formował w tym czasie strefę wsparcia dla dalszego wzrostu bitcoina. Czy pod koniec roku cena zachowa się podobnie? Kurs BTC/USD silnie wzrasta przebijając we wtorek poziom 63 000 USD.

  • Jedna z metryk bitcoina przygotowuje się do wejścia w fazę rajdu, która historycznie doprowadziła do wzrostu ceny największej kryptowaluty
  • Za każdym razem, gdy długoterminowi inwestorzy znajdują się w strefie „euforii” i „chciwości”, cena bitcoina ma tendencję do wzrostu
  • Kapitalizacja rynku kryptowalut oscyluje w okolicach 2,6 biliona dolarów
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Wolumen bitcoina (BTC) na giełdach spadł do trzyletniego minimumObecnie analitycy szukają wskaźników NUPL dla inwestorów długoterminowych (tych, którzy trzymają BTC dłużej niż 155 dni). Eksperci Glassnode zauważają, że za każdym razem, gdy długoterminowi inwestorzy znajdują się w strefie „euforii” i „chciwości”, cena bitcoina ma tendencję do wzrostu nie tylko w skali tygodnia, ale nawet miesiąca.

Przypomnijmy, że na początku października bitcoin zaktualizował swoje historyczne maksimum. Cena kryptowaluty BTC/USD wzrosła do nowego historycznego maksimum 67 128 USD. Jednak z biegiem czasu cena bitcoina spadła i we wtorek wynosi 63 300 USD. Kapitalizacja rynku kryptowalut oscyluje w okolicach 2,6 biliona dolarów.

Prognozowanie rajdu BTC jest również wspierane statystycznie. Okazuje się, że wolumen bitcoina na giełdach spadł do trzyletniego minimum. Wskazuje to na niechęć inwestorów do pozbycia się najpopularniejszego wirtualnego aktywa. Zapasy etheru (ETH) na giełdach również znajdują się na najniższym poziomie od dwóch lat.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin (BTC) z impetem narusza poziom oporu 63 000 USD

Notowania BTC/USD przetestowały psychologiczny poziom wsparcia 60 000 USD w poniedziałek, jednak presja sprzedających po raz kolejny okazała się być zbyt słaba. W efekcie kurs wystrzelił na północ docierając we wtorek do poziomu 63 000 USD i torując sobie drogę do historycznego maksimum 67 000 USD. Dopóki cena utrzymuje się powyżej 60 000 USD trend wzrostowy powinien być kontynuowany.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw cdprojekt | ciech akcje wykres | dax index | notowania ropy naftowej | komentarz do giełdy | ccc akcje kupno | alior giełda |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here