Naga MarketsCisco: przychody w ostatnim kwartale w dół o 8%Kurs Cisco urósł o niecałe 3% w środowym handlu posesyjnym po tym jak spółka opublikowała wyniki, które przekroczyły prognozy analityków. Przychody w ostatnim kwartale spadły jednak o 8% względem analogicznego okresu w poprzednim roku. To także gorszy wynik niż ostatnim kwartale 2019 r., gdy spadek przychodów wyniósł 4%.

  • Przychody Cisco w I kw. 2020 r. wyniosły 11,98 mld dol.
  • To spadek przychodów względem odpowiadającego kwartału 2019 r. o 8%.
  • Prognozy na przyszły kwartał zakładają spadek przychodów nawet o 12%.

Cisco: wyniki powyżej oczekiwań, jednak nadal spadek przychodów

Cisco osiągnęło w III kw. fiskalnym (26 stycznia 2020 r. do 25 kwietnia 2020 r.) przychód w wysokości 11,98 mld dol. To wynik gorszy niż w odpowiadającym kwartale w 2019 r. o 8%, jednak wyższy niż prognozy zakładające 11,70 mld dol.. Zaskoczeniem jest także większy niż oczekiwany zysk na akcję: 0,79 dol. na akcję względem prognozowanego 0,69 dol.

Cisco: przychody w ostatnim kwartale w dół o 8%
Kurs Cisco Systems na NASDAQ

– W ostatnim kwartale Cisco stało przed wyzwaniami związanymi z produkcją oraz ograniczeniami komponentów – oświadczyła Kelly Kramer pełniąca funkcję CFO w Cisco. Zaznaczyła także, że w kwietniu spadło tempo zamówień.

CMC
Ponad 9500 akcji CFD, w tym koszyki akcji. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Dwa największe segmenty działalności Cisco ucierpiały wskutek tych trudności. Produkty branż aplikacji, w tym m.in. usługi wideokonferencji Webex, osiągnęły przychody niższe o 5% rdr w wysokości 1,36 mld dol., co jest wynikiem gorszym niż spodziewane 1,43 mld dol.. Szczególnie ucierpiał segment rozwiązań infrastrukturalnych, takich jak routery czy urządzenia obsługi sieci, gdzie przychody spadły o 15% rdr i wyniosły 6,43 mld dol., co również jest mniejszą kwotą niż oczekiwane 6,83 mld dol.

Zobacz również:  Elon Musk otwiera fabrykę pomimo zakazu stanowego. GM, Ford i Fiat planują wznowić produkcję

Cisco w II kw. 2020 r. (IV kw. fiskalnym) oczekuje zysk na akcję w wysokości 72-74 centów i spadek przychodów od 8,5% do 11,5%. Analitycy pod egidą Refinitiv są nieco bardziej pesymistycznie nastawieni wieszcząc 69 centów zysku na akcję i spadek przychodów o 12%.

Cisco zapowiedziało, że w III kw. 2020 r. pozwoli klientom na odroczenie płatności, aby dopasować się do trudnej sytuacji wywołanej pandemią Covid-19. W tym okresie planowane jest także przejęcie spółki Fluidmesh Networks.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here