Naga MarketsCipherTrace: przestępcy coraz rzadziej sięgają po kryptowalutyNowe dane dot. przestępczości związanej z kryptowalutami sugerują, że skala wykorzystania cyfrowych walut w tej kwestii spada. O sprawie informuje firma zajmująca się bezpieczeństwem – CipherTrace.

  • CipherTrace jest zdania, że wykorzystanie kryptowalut przez przestępców spada.
  • Rośnie z kolei zagrożenie na rynku DeFi.
  • W raporcie stwierdzono, że największa kradzież w 2020 r. dot. 281 mln USD i włamania na scentralizowaną giełdę KuCoin. 

CipherTrace: kryptowaluty a przestępcy

W 2020 roku przestępczość związana z kryptowalutami spadła o 57 proc. Raport firmy CipherTrace dotyczący przestępstw z tego rynku w 2020 r. ujawnił, że straty spowodowane kradzieżą cyfrowych walut, włamaniami i oszustwami spadły do 1,9 mld USD, głównie z powodu ulepszonych systemów bezpieczeństwa.

Te artykuły również Cię zainteresują
CipherTrace twierdzi, że na wynik wpływ miał też fakt, że w 2020 r. nie widzieliśmy też tak dużej piramidy jak PlusToken. W 2020 roku podobny program, WoToken, oszukał inwestorów na kwotę “tylko” 1,1 miliarda USD.

W raporcie stwierdzono, że dominującym przestępstwem związanym z kryptowalutami jest “oszustwo”, a następnie kradzież i oprogramowanie ransomware.

– Skala kradzieży dot. włamań na scentralizowane giełdy nadal maleje, w miarę jak te instytucje finansowe dojrzewają i adoptują silniejsze środki bezpieczeństwa – powiedział Reuterowi Dave Jevans, dyrektor generalny CipherTrace.

DeFi

Jednak w 2020 r. nastąpił gwałtowny wzrost liczby przestępstw związanych ze zdecentralizowanymi finansami (DeFi).

Połowa wszystkich hacków kryptograficznych w 2020 r. dotyczyła protokołów DeFi – wzorca, który był praktycznie nieistotny we wszystkich poprzednich latach – a prawie 99 proc. liczby dużych scamów w drugiej połowie 2020 r. wynikało z protokołów DeFi – dodał szef CipherTrace.

W raporcie stwierdzono, że największa kradzież w 2020 r. dot. 281 mln USD i włamania na scentralizowaną giełdę KuCoin. Potem przestępcy próbowali wyprać skradzione fundusze za pośrednictwem Uniswap, największej zdecentralizowanej giełdy na świecie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara (usd) | lotos notowania | bitcoin wiadomości | wykresy kryptowalut | dolar kurs online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here