Naga MarketsPrzez następne 30 godzin 4 ważne banki ogłoszą decyzje. W USA rynki spodziewają się, iż FED podniesie ich poziom stóp procentowych o 0,25%, po raz trzeci w ciągu dekady. Decyzja zostanie podjęta o godzinie 19:00, natomiast 30 minut później odbędzie się konferencja prasowa prezes Yellen. W tym czasie spodziewana jest duża zmienność par walutowych z udziałem dolara amerykańskiego. Natomiast jutro rano Bank Japonii opublikuje ważne dane dotyczące kursu japońskiej gospodarki i polityki monetarnej. Ponadto jutro kluczowe decyzje podejmie także Szwajcarski Bank Narodowy oraz Bank Anglii.


Nie bez znaczenia pozostaje także temat dzisiejszych wyborów w Holandii. Nawet jeśli głosowanie wygra Partia Wolności Geerta Wildersa, nie jest pewne, iż będzie w stanie znaleźć koalicjanta w 150-osobowym parlamencie. Wyniki powinny być znane około godziny 23. Jeśli nad urną nie dojdzie do niespodzianki i partia Wildersa nie osiągnie miażdżącej większości, nie należy się spodziewać silnego spadku euro.

Na profilu @ItradeSoWhat toczy się obecnie niezwykle ciekawa dyskusja dotycząca duńskich wyborów, zarejestruj się za darmo i wyraź swoje zdanie na temat tego jaki wpływ będą mieć dzisiejsze wybory na rynki finansowe.
Uwagę inwestorów na świecie przykuwa także cena ropy naftowej, wczoraj odbiła od krytycznego poziomy 47 USD za baryłkę po tym jak American Petroleum Institute (API) wskazał na spadek zapasów ropy w USA o 0,53 mln baryłek. Ropa naftowa jest znaczącym wskaźnikiem rynkowym od 2014 roku, kiedy jej rekordowe notowania na poziomie 110 USD za baryłkę były przyczyną ogólnoświatowej paniki oraz kryzysu w sektorze energetycznym. Dziś na pewno z dużą uwagą inwestorzy będą śledzić tygodniowy komunikat dotyczący cen ropy amerykańskiej Energy Information Administration (EIA). Natomiast złoto balansuje na granicy 1200 USD za uncję, natomiast najsłynniejszy indeks walutowy świata – US Dollar Index utrzymuje się w przedziale pomiędzy 100 a 102 pkt.  
W Polsce nie mamy do czynienia ze zbliżającymi się wyborami, natomiast warto wspomnieć o fakcie, iż przyszły prezes GPW zrezygnował zanim jeszcze de facto objął stanowisko. Oficjalną przyczyną rezygnacji Rafała Antczaka były powody osobiste. Antczak uchodzi za człowieka Mateusza Morawieckiego, który w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zyskuję coraz większą uwagę w Europie, z racji piastowania trzech arcyważnych dla gospodarki urzędów. Cała sytuacja przypomina historię Larry’ego Summersa niedoszłego prezesa rezerwy federalnej. Summers był swego czasu faworytem prezydenta Obamy do objęcia tego stanowiska, lecz nagle ogłosił swoją rezygnację, także z „powodów osobistych”, torując drogę dla Janet Yellen. Od tego czasu Summers stał się jednym z najbardziej zażartych krytyków FED.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here