Naga Marketsbinarny raport południowy

Binarny raport południowy. Twoja codzienna dawka najważniejszych informacji ze świata opcji binarnych. Wszystkie przeglądy rynku BO możesz znaleźć tutaj. Przypominamy, że jest to nasz nowy – autorski dział – w którym w przejrzysty sposób dzielimy się z Wami najważniejszymi wydarzeniami na walutach. Podsumowania trendów i propozycje tradingowe na zakończenie dnia. Posiadasz jakiekolwiek uwagi? Podziel się nimi w komentarzach lub na forum!

Darmowe szkolenia online z Comparic 18-24 maja


Wczoraj o godzinie 20:00 poznaliśmy protokoły FOMC – większość członków zgodziła się ze stwierdzeniem, że podwyżka stóp procentowych w czerwcu jest mało prawdopodobna. Rynek spodziewał się jednak takiego obrotu sprawy już wcześniej i informacja nie okazała się zaskoczeniem. Pozostała treść minutek zbliżona do publikacji z zeszłego miesiąca. USD początkowo trochę opadał, jednak szybko odrobił straty.

Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych poznaliśmy wyniki PMI przemysłowego w strefie EUR. Okazały się delikatnie lepsze od konsensusu i wcześniejszego odczytu plasując się na poziomie 52.30pkt. (vs 52.20pkt.). Chwilę później, o godzinie 10:30, Wielka Brytania podzieliła się rezultatami sprzedaży detalicznej. Zwyżkowa rewizja rezultatów z minionego miesiąca oraz wyniki lepsze od konsensusu sprawiły, że GBP bardzo silnie zyskiwał w stosunku do większości majorsów.

Dzisiaj czekają nas jeszcze protokoły (accounts) z posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. Te jak do tej pory (chociaż publikowane dopiero kilka miesięcy) nie mają w zwyczaju zwiększać rynkowej zmienności. O 14:30 natomiast standardowe odczyty wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA – po rekordowo niskiej publikacji z zeszłego tygodnia (264 tysiące), obecnie konsensus przewiduje wynik 271 tysięcy.

Kalendarz naszą uwagę powinien przykuć jeszcze o 16:00 (sprzedaż istniejących domów, główny wskaźnik CB oraz sondaż przemysłowy FED Filadelfia), a także w godzinach wieczornych. O godzinie 19:30 prezes ECB Mario Draghi oraz prezes FED Chicago Stanley Fischer wezmą udział w konferencji prasowej (każdy w niezależnym wydarzeniu).

Silne i słabe aktywa finansowe

SILNE: USD, GBP

SŁABE: AUD

Propozycje handlowe na koniec dnia

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was następujące analizy techniczne:

– EUR/USD – sygnał kupna H4

– USD/SGD – reakcja pod kluczowym oporem

GBP/USD – kanał wzrostowy H4

Ciekawy schemat świec występuje na wykresie USD/CAD H1. Praktycznie od początku sesji układają się one naprzemiennie – po świecy spadkowej następuje wzrostowa i sytuacja się powtarza. Obecnie cena złapała bazę na wysokości 1.2170, a od góry blokuje nas średnia ruchoma, dodatkowo wzmacniana przez 50% zniesienia świecy bull z 19 maja. Zgodnie z tendencją naprzemiennych świec, kolejna powinna przybrać kolor czerwony – zasadność gry na spadki wspiera fakt, że cena ponownie zbliżyła się do średniej ruchomej (opór intraday wzmacnia wspomniane 50% zniesienia).

USDCADH1

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do binarnego raportu południowego? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum 🙂tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here