Naga MarketsKurs dolara, a wzrosty S&P500. Kurs euro i funta pod wpływem negocjacji handlowychCo dalej z dolarem po ostatnim wzroście optymizmu na rynkach? Jak może zachowywać się euro po ostatnich doniesieniach nt. kolejnego programu ratunkowego dla krajów dotkniętych COVID-19? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Dolar powinien pozostać silny
  • Euro pod wpływem skoordynowanych działań UE
  • Funt pogłębi spadki

Rynki akcji wrócą do spadków?

Indeks S&P500 ponownie podszedł w okolice dwumiesięcznych maksimów, a kupujący mają szanse wykonać ruch w kierunku psychologicznego poziomu 3000 punktów. W ocenie eksperta będzie to możliwe dopiero po wybiciu z konsolidacji 2750 – 2950. Dziś o 20:00 poznamy protokół z posiedzenia FOMC.

Indeks dolara wskazuje na zwiększające się ryzyko osłabienia amerykańskiej waluty. Jednak aby tak się stało dobre nastroje na świecie musiałyby zostać utrzymane wraz z risk-on. Patrząc na to co się dzieje na Wall Street czy na wskaźniki giełdowe to w najlepszym wypadku będzie trend boczny, a w najgorszym powrót do spadków. To z kolei powinno utrzymywać siłę USD – powiedział analityk BOŚ.

Ekspert przyjrzał się również dolarowi australijskiemu po ostatnich tarciach pomiędzy Australią, a Chinami.

Czy funta czeka pogłębienie spadków za sprawą doniesień nt. Brexitu, oraz możliwych posunięć Banku Anglii?

– Czasu na wypracowanie umowy handlowej jest bardzo mało, co rodzi ryzyko hard Brexitu. Para GBPUSD powinna pozostać spadkowa zgodnie z trendem. Wybicie dołka 1,2073 jest możliwe w przeciągu kilku najbliższych dni – dodał.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here