Naga MarketsPiątek przyniósł dalsze zwyżki dolara wobec większości walut, chociaż zmiany były mniejsze. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • W grupie G-10 minimalnie lepiej zachowywały się euro, frank i jen. Najsłabsze były CAD, NOK i AU
  • Warto odnotować słowa szefa RBNZ, który nie wykluczył możliwości podwyżki stóp w październiku
  • Piątkowy ranek przyniósł publikację danych o sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii, która w lipcu nieoczekiwanie zaskoczyła spadkiem o 2,5 proc. m/m
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.plKurs euro i dolara (EUR/USD) – pozostajemy poniżej 1,17

Piątek przyniósł dalsze zwyżki dolara wobec większości walut, chociaż zmiany były mniejsze. W grupie G-10 minimalnie lepiej zachowywały się euro, frank i jen. Najsłabsze były CAD, NOK i AUD – nadal utrzymuje się presja na Antypody i waluty skandynawskie, czyli te wrażliwe na ryzyko.

Warto jednak odnotować słowa szefa RBNZ, który nie wykluczył możliwości podwyżki stóp w październiku i dodał, że sytuacja wokół COVID nie powinna być jedynym czynnikiem opóźniającym taki ruch. Sentyment na rynkach pozostaje słaby, chociaż w czwartek na Wall Street widoczna była próba podbicia po spadku, jaki miał miejsce w środę po publikacji lipcowych minutek FED – powiedział analityk BOŚ.

Nastroje psuje jednak Azja – to raz efekt wprowadzenia kolejnych regulacji przez chińskie władze, które przeceniły tamtejsze spółki, ale i też obawy związane z COVID – w efekcie Australijczycy i Nowozelandczycy przedłużają restrykcje z lockdownami włącznie. Wątek pandemiczny zaczyna też przewijać się w USA.

Szefowa Departamentu Skarbu przyznała, że wariant Delta może wpłynąć na lokalne rynki pracy, stąd też zasadne byłoby podtrzymanie benefitów dla bezrobotnych w niektórych stanach. Teoretycznie niewinna wypowiedź może mieć też drugie dno – warto będzie uważnie przyglądać się miesięcznym danym Departamentu Pracy niezależnie od ostatnich lepszych danych o bezrobociu, zwłaszcza spadku osób pobierających zasiłek. Zwłaszcza, że rynek amerykańskiego długu nadal zachowuje się tak, jakby scenariusz wrześniowego taperingu FED – rentowności 10-latek pozostają nisko wokół 1,23 proc., co nadal skutecznie powstrzymuje wzrosty USDJPY – dodał.

Piątkowy ranek przyniósł publikację danych o sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii, która w lipcu nieoczekiwanie zaskoczyła spadkiem o 2,5 proc. m/m (notowania GBPUSD są coraz bliżej poziomu 1,36). Poznaliśmy też dane nt. PKB w Norwegii – w II kwartale gospodarka wzrosła o 1,1 proc. k/k i były to dane zbliżone do prognoz. Poznaliśmy też datę wystąpienia szefa FED w Jackson Hole – będzie mieć ono miejsce w piątek 27 sierpnia.

Wystąpienie szefa FED podczas Jackson Hole mamy w przyszły piątek, co powoduje, że rynek ma jeszcze kilka dni na rozegranie tego eventu. Być może jednak perspektywa zejścia poniżej 1,16 na EUR/USD i zanegowania coraz bardziej widocznego klina na dziennym wykresie nie jest duża. Jeżeli przyjąć ten scenariusz za bazowy, to dynamika zmian w obrębie klina powinna teraz stopniowo wygasać, aż do wybuchu zmienności 27 sierpnia – podsumował.

invest

Zobacz również inne audycje:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here