Naga MarketsBNP-Paribas-logoUSD/CAD znalazło wsparcie w okolicy 1,37 choć ceny ropy WTI wciąż znajdują się poniżej psychologicznej bariery 30 USD za baryłkę. BNP Paribas pochyla się nad dwoma parami surowcowymi czyli USD/CAD oraz AUD/USD i próbuje przewidzieć kolejne ich ruchy.


Już w tym momencie zauważalny jest napór byków i odwrót niedźwiedzi obecnych na USD/CAD. Para znalazła wsparcie w pobliżu 1,3700 i w tym momencie znajduje sie już 200 pips wyżej. Wszystko wskazuje, że może to być koniec trwającej od połowy stycznia korekty jaka panuje na parze. Analitycy BNP pozytywnie również patrzą na publikowane 19 lutego dane dotyczące kanadyjskiej stopy inflacji oraz wielkości sprzedaży detalicznej. W przypadku spełnienia choćby rynkowych prognoz – USD/CAD ma szansę na powrót powyżej 1,40 – przekonuje BNP Paribas.

Te artykuły również Cię zainteresują
USDCAD.nddH4W przypadku AUD/USD należy zauważyć sporą oporność aussie na pogarszające się warunki ryzyka oraz fakt stabilnie rosnących cen rud żelaza co przy nadal optymistycznych prognozach RBA nastraja naszych analityków niezwykle optymistycznie w stosunku do AUD – stwierdza bank.

Sporym ryzykiem jednak są wciąż najbliższe raporty makroekonomiczne. W przypadku gdyby okazały się one gorsze od prognoz – nastawienie RBA może ulec szybkiej zmianie. Dlatego analitycy BNP Paribas pozostają byczo nastawieni do AUD/USD jednak z pewną rezerwą co do zawierania długich pozycji w tym momencie.

AUD/USD pozostaje w szerokim kanale o lekkim nachyleniu spadkowym. Analitycy BNP sądzą jednak, że istnieją spore szanse na wzrosty aussie.
AUD/USD pozostaje w szerokim kanale o lekkim nachyleniu spadkowym. Analitycy BNP sądzą jednak, że istnieją spore szanse na wzrosty aussie.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here