Naga MarketsInflacja zachowywała się obojętnie dosłownie wszędzie. Wszędzie z wyjątkiem budownictwa mieszkaniowego.

W dniu dzisiejszym, najnowsze dane z Biura Statystyk Pracy wykazały, że wskaźnik inflacji wzrósł o 0,2% w porównaniu do lipca ubiegłego roku. Wyłączając żywność i energię, ceny podstawowe wzrosły o skromne 1,8%.

Wykres Matthew Boeslera z portalu Bloomberg ukazuje stały wzrost cen jeśli chodzi o rynek mieszkaniowy (pomarańczowa linia) w przeciągu ostatnich kilku lat, podczas gdy ceny praktycznie wszystkiego, były w trendzie spadkowym (niebieska linia).

Te artykuły również Cię zainteresują
Najnowsze dane wskazują, że mieszkaniowe CPI wzrosło w lipcu o 0,4% więcej w stosunku do poprzedniego roku i wzrastało także w każdym pozostałym miesiącu tego roku. W porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano wzrost na poziomie 3,1%.

Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami z USA, podało w zeszłym miesiącu dane o sprzedaży domów, gdzie zauważono, iż ograniczona podaż pchnęła medianę cen sprzedaży do swych najwyższych wartości w miesiącu czerwcu. Wcześniejszy szczyt miał miejsce w czerwcu 2006 roku, tuż przed pogorszeniem się koniunktury na rynku budownictwa mieszkaniowego.

Za BusinessInsiderConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here