Naga MarketsZ bardzo interesującą batalią mamy do czynienia na parze NZDJPY, może niezbyt popularnej, ale na pewno, przez wzgląd na obecną sytuację, ciekawą do śledzenia i z pewnością zainwestowania. Patrząc na obie waluty wobec USD widzimy, że są one historycznie najsłabsze ( w długim i średnim terminie). Powoduje to, że na NZDJPY sytuacja nie jest taka jednoznaczna. Otóż w dłuższym terminie (dzienny), mamy trend wzrostowy, ale już na H4 widzimy spadkową korektę tego trendu, aby na H1 widzieć dokładniej formację klina (niebieskie linie) będącą wzrostową korektą trendu trwającego od początku lipca. Klin jest w pewnym sensie konsekwencją odwróconej głowy z ramionami (żółte obszary) i wszystko by się zgadzało, gdyby nie fakt, że klin predysponuję cenę do wyjścia dołem, a oRGR do ruchu do górnej czerwonej linii, gdzie przebiega minimalny zasięg tejże formacji.

Warto także zauważyć, że dziś nastąpił atak na dolne ograniczenie klina, który został powstrzymany na linii szyi i skontrowany przez popyt. Stwarza to setup fałszywego wybicia, który neguje nam ‘spadkowość’ tego klina i każe spojrzeć z powrotem na trend wyższego rzędu (dzienny, wzrostowy). Kolejnym plusem dla popytu jest wybronienie obszary 38,2-41,4% Fibonacciego i znajdującego się nieco poniżej wsparcia na 87.15. Dopiero przebicie tego poziomu wznowi dyskusję o spadkach, obecnie trend w średnim terminie pozostaje jednak wzrostowy.

sffds

Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko we wrześniu dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo. Jeżeli jesteś naszym czytelnikiem dostęp do sesji Live Trading we wrześniu masz zagwarantowany całkowicie za darmo. Wystarczy, że wypełnisz formularz!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here