Naga Marketsdanske-bank-logoWczorajsza decyzja EBC i wystąpienie prezesa banku Mario Draghiego było jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym wydarzeniem całego bieżącego tygodnia. Rónież analitycy Danske Bank podjęli się wyzwania interpretacji i wysunięcia wniosków z czwartkowej konferencji EBC. Przedstawione w dzisiejszym komentarzu rynkowym nie nastrajają pozytywnie byków na EUR.


Prezes Draghi przez całą konferencję utrzymywał dość mocno gołębi język co skłania nas do podejrzeń, że EBC na następnym swoim spotkaniu podejmie decyzję o obcięciu bieżącej stopy depozytowej o kolejne 10 pb. oraz – być może – na rozszerzenie trwającego programu QE – stwierdzają w pierwszym akapicie najnowszej publikacji analitycy Danske.

Te artykuły również Cię zainteresują
Gołębi wydźwięk oświadczenia był prawdopodobnie reakcją na ostatnie ostre spadki cen ropy naftowej, której poziom znajduje się około 40% niżej niż zakładano to jeszcze w grudniu. Niższe ceny ropy przekładają się w efekcie na obniżenie prognoz zharmonizowanego wskaźnika cen konsumpcyjnych (HICP) będącego jednym z głównych indeksów branych pod uwagę podczas posiedzeń EBC. Najnowsze prognozy zakładają wzrost cen zaledwie o 0,2% wobec wcześniejszych założeń w wysokości 1,0%. Obecne założenia EBC powinny zostać utrzymane pod warunkiem braku kolejnych spadków na wykresie ropy naftowej, czego stuprocentowo pewnym być nie można – przekonują analitycy banku. chartJednak ten rok nie kończy się na marcu więc i analitycy Danske Bank nie poprzestają tylko na prognozie najbliższych tygodni. Prognoza na cały obecny rok jest podobna do tej jaka kształtuje się w terminie do marca 2016 – Mario Draghi, a z nim EBC powinien pozostawać gołębiem do końca tego roku. Spowodowane ma to być przede wszystkim wciąż słabą (i słabnącą w pierwszym półroczu) inflacją na poziomie zera.

Wykorzystaj zalety opcji binarnych w handlu długoterminowym – sprawdź ofertę Option Trade.

Implikacje tej sytuacji mogą być nieco odmienne od przewidywanych. Pomimo wcześniejszych zapewnień Draghiego o możliwości przeprowadzenia kolejnego luzowania w związku z dość kiepskim początkiem roku w Chinach, EUR/USD utrzymało się w rejonie 1,08. Danske zapewnia, że pomimo zaskoczenia tak sporym gołębim tonem ze strony EBC utrzymuje swoje półroczne prognozy w rejonie 1,05-1,10. W ciągu następnego kwartału, pomimo cięcia stóp przez EBC, główna para walutowa powinna utrzymać się w tym zakresie chartConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here