Naga Markets"Cięcia w budżecie Federalnym są niewłaściwe" - szefowa IMF, Christine Lagarde Cięcia w budżecie federalnym są niewłaściwe i obciążają potencjalny wzrost gospodarczy, powiedziała dziś (7 lipca) szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Christine Lagarde. Upomniała przy tym Waszyngton, że powinien przedstawić racjonalny plan fiskalny.

Waszyngton wprowadza szerokie cięcia wydatków rządu federalnego – określane mianem sekwestracji – ponieważ Kongres nie był w stanie dojść do porozumienia w sprawie tzw. “pułapu zadłużenia” (Debt Ceiling) i nie dał rządowi zgody na dalsze powiększanie zadłużenia. Skutki sekwestracji będą szerokie – od tymczasowych urlopów dla kontrolerów ruchu powietrznego, przez mniejszą ilość samolotów dla marynarki aż po mniejsze dotacje dla farmerów.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Procedura budżetowa, która właśnie ma miejsce w Stanach Zjednoczonych, a prowadząca do przetasowań w budżecie wydaje się być absolutnie niewłaściwą, ponieważ cięcia prowadzone na ślepo dotykają ważnych dziedzin gospodarki kluczowych dla średnio- i długoterminowego wzrostu” – precyzuje pani Lagarde. W ten sposób potwierdza swoje słowa z ubiegłego miesiąca, kiedy mówiła, że redukcja deficytu US jest zbyt szybka i błędnie zaprojektowana. Ponadto istnieje obawa, że marcowe cięcia obciążają także zatrudnienie, zwłaszcza w opiece medycznej i sektorze ubezpieczeń społecznych.

Lagarde odniosła się także do Tokyo mówiąc, że podobnie jak Waszyngton, powinno opracować plan fiskalny prowadzący do ograniczenia deficytu i odwrócenia trajektorii długu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here