Naga Markets


ropaPod koniec zeszłego roku, po wcześniejszej silnej przecenie na notowaniach ropy, kraje OPEC zdecydowały wspólnie silnie zredukować podaż ropy. To sprawiło, iż cena od początku 2019 roku systematycznie rośnie, a obecnie jest to już siódmy tydzień z rzędu, który najprawdopodobniej wyrysuje świecę wzrostową. Dodatkowo niedawny raport wykazał spadek aktywności wiertniczej w USA, co również wspiera dalszy wzrost cen.


Kraje OPEC nie utrzymają jednomyślności?

Zgodnie z raportem spadła aktywność na polach wydobywczych w USA po raz pierwszy w tym miesiącu. To może sugerować wzrost obaw o światową gospodarkę po niespodziewanym spadku wskaźnika aktywności sektora prywatnego w strefie euro i niższych niż oczekiwano zamówieniach w fabrykach w Niemczech.

W tym roku ropa wzrosła o około 40 procent, ponieważ Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową i sprzymierzeni producenci silnie ograniczyli produkcję. Jednak niepewność co do zdolności utrzymania jednomyślności koalicji i wpływ sankcji USA na Iran komplikują dalsze prognozy, nawet jeśli walki w Libii zwiększają szanse na dalsze wzrosty WTI. Niepewna jest także produkcja łupków w USA.

Wciąż widzimy potencjał na wzrost w kierunku poziomu 67 USD za baryłkę. Ale to naprawdę niekoniecznie będzie trwały wzrost w dłuższej perspektywie, ponieważ OPEC może chcieć ponownie rozważyć i zmienić swoje stanowisko – powiedział Daniel Ghali, strateg TD Securities.

Cięcia OPEC powodują wzrost cen ropy 7 tydzień z rzędu
tradingview.com

Maj może być kluczowym miesiącem dla rynków ropy naftowej, ponieważ USA decyduje o przedłużeniu zwolnień zezwalających niektórym krajom na zakup irańskiej ropy. Mówi się, że azjatyccy nabywcy wstrzymują zakupy w oczekiwaniu na decyzję Białego Domu. Tymczasem spotkanie OPEC i jego sojuszników w Arabii Saudyjskiej w przyszłym miesiącu może dostarczyć wskazówek dotyczących przyszłych poziomów produkcji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here