Naga Markets

MicrosoftGigant z doliny krzemowe, spółka Microsoft po opublikowaniu raportu dotyczącego cięcia kosztów własnych, postanawia znów masowo zwalniać. Doniesienia niektórych portali dotyczą nawet kilkuset kolejnych zwolnionych i planach na kolejne cięcia. Jedno ze źródeł szacuje, że w ostatnio zwolnionym dziale było około 200 osób, a firma szykuje się do podobnych zwolnień w kolejnych tygodniach.

  • Microsoft informował na początku tygodnia, że będzie ograniczał swoje wydatki
  • W tym również ma dojść do kolejnych masowych zwolnień w firmie
  • Dotychczas pracę straciło już kilkuset pracnowników
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Microsoft szykuje się na jeszcze większe zwolnienia

Ponownie jak donosił jeszcze na początku tygodnia portal The Wall Street Journal – Microsoft Corporation mocno redukuje swoje wydatki. Według tamtejszego raportu gigant technologiczny koncentruje się na zmniejszeniu budżetu na podróże służbowe, szkolenia zewnętrzne i spotkania zespołów.Teraz, z najnowszego raportu wynika, że korporacja zdecydowała się na obcięcie setek zakontraktowanych rekruterów i pracowników zajmujących się pozyskiwaniem talentów – poinformował Business Insider, powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą.

wykres Kurs akcji Microsoft 11.08.2022
Kurs akcji Microsoft 11.08.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Według jednego ze źródeł, Microsoft powiadomił pracowników, że ich kontrakty zakończą się w piątek, 12 sierpnia, a odprawy nie zostaną wypłacone. Podczas gdy większości zwalnianych wykonawców pozostało mniej niż sześć miesięcy w ramach ich umów, ujawniono, że niektórym pozostał ponad rok pracy w firmie.

W tym tygodniu korporacja zwolniła cały zespół zajmujący się wymyślaniem na nowo swojej atrakcyjności dla konsumentów – jedno ze źródeł szacuje, że w tym dziale było około 200 osób. Na tym jednak firma może nie poprzestać – jak wynika z relacji osób zatrudnionych w spółce.

Autor poleca również:

XTB

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here