Naga MarketsCiech z rekomendacją "kupuj". Akcje spółki zyskują w poniedziałek ponad 8%!Poniedziałkowa sesja przebiega pod znakiem umiarkowanych wzrostów na indeksie mWig40. O ich skali w dużej mierze decydują walory Ciechu, które po nowej rekomendacji od DM BDM “kupuj” i podniesieniu ceny docelowej do poziomu 33,2 zł. zyskują ok. 8%. Pozytywnym czynnikiem wpływającym na lepszą rekomendację dla spółki, są pozytywne wyniki za 2 kwartał a także szacunki, iż spółka końcówka roku w wykonaniu spółki może być jeszcze lepsza.

  • Ciech z rekomendacją “kupuj” od DM BDM.
  • Cena docelowa została podniesiona do poziomu 33,2 zł. z poziomu 32,3 zł.
  • W poniedziałek, walory spółki drożeją o 8%, a kurs zmierza w kierunku oporu na poziomie 28 zł.

Zobacz również: Letus z umową w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych. Kurs akcji wystrzelił!

Te artykuły również Cię zainteresują

Cena docelowa Ciechu to 33,2 zł., według DM BDM

Ciech, firma działająca w branży chemicznej otrzymała nową rekomendację pochodzącą z DM BDM. Dom Maklerski zakłada poprawę w wynikach bieżących spółki i zmienia rekomendację z “redukuj”, do “kupuj”, zatem pominął stan pośredni “trzymaj”. Cena docelowa została podniesiona z poziomu 32,3 zł. do 33,2 zł. a zatem jest na poziomie o około 20% wyższym, niż ta obserwowana w poniedziałek popołudniu na giełdzie.

Analitycy z Domu Maklerskiego BDM opisują przyczynę zmiany rekomendacji a także podniesienia ceny docelowej dla walorów Ciechu.

“Od czasu naszej ostatniej rekomendacji kurs akcji spółki stracił ponad 20 proc. Tymczasem, mimo dużego spadku wolumenów sprzedaży sody kalcynowanej, wyniki za 2Q’20 pozytywnie zaskoczyły, a trend ten powinien być kontynuowany w 2H’20 i w przyszłym roku. Zwracamy uwagę, iż rynek dość konserwatywnie podchodzi do kontraktacji cen sody na 2021 rok (oczek. -4 proc. rdr) czy przyszłych kosztów emisji CO2, gdzie darmowa alokacja w ETS IV powinna być większa niż zakładane 30 proc. emisji”.

Zobacz również: Skala działalności Mercator Medical może wzrosnąć kilkukrotnie: Czat z W. Żyznowskim

Skuteczna obrona poziomu wsparcia 24 zł.

Ostatnie miesiące przyniosły dynamiczny trend spadkowy na walorach Ciechu. Notowania spółki spadły z okolic 40 zł. na początku czerwca, do 24 zł., w ostatnich dniach. Wskaźnik RSI zdecydowanie wskazywał, iż mamy do czynienia z poziomem wyprzedania, co pozwalało stwierdzić z dużą dozą prawdopodobieństwa, iż możliwa jest korekta wzrostowa i powrót w okolice oporu, ustanowionego na poziomie 28 zł.

Poniedziałkowa sesja przyniosła mocne wzrosty na walorach spółki. Ciech radzi sobie zdecydowanie najlepiej z grona wszystkich komponentów indeksu mWig40. Akcje są już na poziomie opisanego wyżej oporu, którego pokonanie najprawdopodobniej będzie wiązać się z dalszymi wzrostami, do poziomu 30 zł., gdzie kurs konsolidował od początku lipca do połowy września bieżącego roku.

Notowania Ciechu z ostatnich 5 miesięcy. Źródło: tradingview.com

W poniedziałek o godzinie 15:30, walory Ciechu zyskują 8%, a kurs oscyluje w okolicach 27,7 zł. Obroty na walorach spółki dochodzą do 4 mln zł.

Autorem raportu, który został rozpowszechniony 12 października o godz. 7.00, jest Krystian Brymora.

Depesza jest skrótem rekomendacji DM BDM. W załączniku zamieszczono plik PDF z raportem.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here