Naga MarketsPodczas ostatnich sesji Dom Maklerski BOŚ publikuje raport, w którym analitycy przyglądają się tym razem spółce Ciech. Według raportu, spółka Ciech otrzymuje podwyższoną cenę docelową akcji z wcześniejszego progu 38 zł do poziomu 42 zł za akcję. Jednocześnie z tym rekomendacja “kupuj” zostaje dla spółki podtrzymana. Podczas dzisiejszej sesji Ciech rośnie 1,55 procent do zakresu 32,80 zł za akcję.

  • Podtrzymaną rekomendację “kupuj” dla spółki Ciech
  • Jednocześnie z tym podwyższona została cena docelowa akcji
  • Analitycy zwracają uwagę na możliwy wzrost skorygowanej EBITDA

Ciech z celem 42 zł za akcję – potencjał ok. 28 procent wzrostu

Podczas środowej sesji Dom Maklerski BOŚ publikuje rekomendację, z której to wynika, iż spółka Ciech nadal otrzymuje podtrzymaną rekomendacje “kupuj” – jednak poziom cenowy, który analitycy uważają za realny to obecnie 42 zł za akcję. Aktualnie spółka oscyluje na zakresie 32,80 zł za akcję, co oznacza potencjał wzrostu spółki jeszcze o około 28 procent.

Te artykuły również Cię zainteresują
W przedstawionym raporcie analitycy zwracają uwagę na możliwość wzrostu skonsolidowanej EBITDA nawet do poziomu 686 mln zł. Wcześniejsze raporty przedstawiony próg EBITDA na poziomie 650 mln zł. To jeden z powodów, dla których spółka może więc większy potencjał wzrostu, który powinien być wykorzystany.

wykres Ciech H4 10.02.2021, TradingView
Ciech H4 10.02.2021, TradingView

Dodatkowo również w raporcie sporządzanym na początku miesiąca analitycy podają, iż: “Jeśli chodzi o 2022 rok, to w naszych prognozach uwzględniamy trzy ważne założenia. Po pierwsze, oczekujemy zwiększenia udziału projektu solnego w Niemczech do 100 mln zł (30 mln zł w 2021) z uwagi na fakt, że będzie działać cały rok.

Drugim powodem może być prognoza dotycząca wzrostu kosztów CO2 do ok. 55 mln zł, zaś ostatnim “uważamy za prawdopodobne, że ceny sody w 2022 roku wzrosną kreując dodatni efekt EBITDA rzędu 40 mln zł. W oparciu o te trzy czynniki spodziewamy się w 2022 roku wzrostu skons. EBITDA do ponad 750 mln zł.” Z czysto technicznego punktu widzenia spółka od dawna buduje strukturę wzrostową – dającą okazję do dalszych wzrostów.

Autorem raportu jest Łukasz Prokopiuk. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski BOŚ, którego dystrybucja nastąpiła 3 lutego 2021 roku, o godzinie 07:40. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Ciech disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here