Naga MarketsGrupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od 2005 r. Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie. Wczoraj wieczorem spółka opublikowała wyniki za drugi kwartał bieżącego roku.

Zysk netto w drugim kwartale 2018 roku wzrósł o 6,1% do 98,6 mln zł wobec 92,9 mln zł rok wcześniej. Zysk był o 31% wyższy niż prognozy na średnim poziomie 75,2 mln zł.

Zysk operacyjny spadł rok do roku o 5,7% do 124,2 mln zł. Wynik był o 18,4% wyższy od oczekiwań analityków.

Przychody spółki wzrosły względem ubiegłego roku o 5,7% do 933,5 mln zł. Co oznacza wynik lepszy od oczekiwań o około 3,5%.

W dołączonym komentarzu spółka przyznała, że korzysta z sytuacji w Chinach, gdzie polityka zaostrzania wymagań środowiskowych powoduje ograniczanie produkcji chemicznej.

“To z kolei ogranicza eksport z tego kraju na rynki azjatyckie. Sytuacja ta wpłynęła nie tylko na biznes sody kalcynowanej, podstawowego produktu Ciech, ale także stworzyła szansę na ekspansję w segmencie krzemianów czy żywic” – napisano w komunikacie.

Sytuacja na wykresie

Zaprezentowane wyniki okazały się więc sporo wyższe od prognoz analityków w praktycznie każdym odczycie. Także względem roku poprzedniego poprawie uległy przychody oraz wynik netto. Niestety notowania spółki spadają. Od otwarcia akcje tanieją już o około 4,5%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here