Naga Markets


Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od 2005 r. Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie. Wczoraj wieczorem spółka opublikowała wyniki za drugi kwartał bieżącego roku.

Zysk netto w drugim kwartale 2018 roku wzrósł o 6,1% do 98,6 mln zł wobec 92,9 mln zł rok wcześniej. Zysk był o 31% wyższy niż prognozy na średnim poziomie 75,2 mln zł.

Zysk operacyjny spadł rok do roku o 5,7% do 124,2 mln zł. Wynik był o 18,4% wyższy od oczekiwań analityków.

Przychody spółki wzrosły względem ubiegłego roku o 5,7% do 933,5 mln zł. Co oznacza wynik lepszy od oczekiwań o około 3,5%.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

W dołączonym komentarzu spółka przyznała, że korzysta z sytuacji w Chinach, gdzie polityka zaostrzania wymagań środowiskowych powoduje ograniczanie produkcji chemicznej.

“To z kolei ogranicza eksport z tego kraju na rynki azjatyckie. Sytuacja ta wpłynęła nie tylko na biznes sody kalcynowanej, podstawowego produktu Ciech, ale także stworzyła szansę na ekspansję w segmencie krzemianów czy żywic” – napisano w komunikacie.

Sytuacja na wykresie

Zaprezentowane wyniki okazały się więc sporo wyższe od prognoz analityków w praktycznie każdym odczycie. Także względem roku poprzedniego poprawie uległy przychody oraz wynik netto. Niestety notowania spółki spadają. Od otwarcia akcje tanieją już o około 4,5%.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAfera Getback może dosięgnąć towarzystwa Altus i Trigon?
Następny artykułZastrzyk płynności dla EOS – OKEx wprowadza handel z dźwignią
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here