Naga MarketsLogo spółki Ciech na dachu budynkuCiech Salz Deutschland GmbH – spółka zależna Ciechu – zakończył główną część budowlaną zakładu do produkcji soli warzonej w niemieckim Stassfurcie i poinformował o przejściu do fazy rozruchu wstępnego instalacji produkującej sól, która potrwa do końca II kwartału, podał Ciech. Osiągnięcie docelowych mocy produkcyjnych planowane jest w 2022 r.

“Przejście do fazy rozruchu wstępnego jest związane z wyprodukowaniem w dniu dzisiejszym przez zakład produkcyjny pierwszej partii soli mokrej, spełniającej zakładane parametry” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Faza rozruchu wstępnego polegać będzie m.in. na uruchamianiu poszczególnych elementów linii produkcyjnej i weryfikacji poprawności ich działania.

Zakończenie fazy rozruchu wstępnego zaplanowane jest na koniec II kwartału 2021 r. Po zakończeniu fazy rozruchu wstępnego rozpocznie się faza stopniowego zwiększania produkcji, polegająca na dochodzeniu do zakładanych parametrów pracy zakładu. Ten etap powinien zakończyć się do końca września 2021 r.

“Przewidywane moce produkcyjne zakładu produkcyjnego są zaplanowane docelowo na poziomie ok. 450 tys. ton soli warzonej rocznie. Osiągnięcie docelowych mocy produkcyjnych planowane jest w 2022 r., wraz z wprowadzeniem do oferty pełnego wachlarza produktów, w tym między innymi soli do zastosowań farmaceutycznych” – czytamy dalej.

W trakcie trwającej fazy rozruchu wstępnego CSLZ będzie prowadziło sprzedaż próbnych i testowych partii soli. Komercyjne rozpoczęcie sprzedaży soli, ze względu na fazę rozruchu i trwające obostrzenia w Niemczech, planowane jest na trzeci kwartał 2021 roku.

“Efekty zrealizowanej inwestycji będą miały istotny wpływ na skonsolidowane wyniki finansowe Grupy Ciech i mogą przynieść ok. 25 mln euro EBITDA rocznie, przy założeniu docelowych mocy produkcyjnych” – podano także.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od 2005 r. Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 2,98 mld zł w 2020 r.

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here