Naga MarketsLogo spółki Ciech na dachu budynkuUdziały Ciech Sarzyna – spółki z Grupy Ciech – w krajowym rynku środków ochrony roślin wzrosły do 6,1% w 2020 roku, z 4,8% rok wcześniej, podał Ciech.

Wartość sprzedaży Ciech Sarzyna wzrosła na polskim rynku o ponad 30% r/r, a wielkość całego rynku środków ochrony roślin urosła drugi rok z rzędu i przekroczyła 2,7 mld zł. Ciech Sarzyna zanotował wzrosty w kluczowych segmentach rynkowych: herbicydów zbożowych, fungicydach zbożowych i rzepaczanych oraz herbicydach przeznaczonych do ochrony kukurydzy, podkreślono.

Te artykuły również Cię zainteresują
Udział flagowych produktów Ciech Sarzyna – marki Chwastox – wzrósł wartościowo w 2020 roku w kategorii herbicydów zbożowych do 17,1% z 14% rok wcześniej. Ciech Sarzyna zajmuje obecnie trzecie miejsce w Polsce w kategorii producentów herbicydów zbożowych. Spółka rozwija także inne linie produktowe – rosną jej udziały m.in. w fungicydach rzepaczanych (w 2020 roku wzrost udziału był niemal dwukrotny) i herbicydów dla kukurydzy – jeszcze 2-3 lata temu Ciech Sarzyna miała ok. 2-3% udziału w rynku, natomiast w 2020 roku było to już 5,6%, wynika z materiału.

“Rynek środków ochrony roślin odrodził się dzięki m.in. sprzyjającym warunkom pogodowym, ale my zebraliśmy także owoce naszej pracy wykonanej w ostatnich kwartałach, takiej jak usprawnienie procesów sprzedażowych czy zintensyfikowanie działań dotyczących rejestracji nowych produktów. W 2021 rok wkroczyliśmy z pozytywnie zakończoną sprzedażą przedsezonową i ambitnymi celami rozwoju portfolio produktowego o innowacyjne rozwiązania dla nowoczesnego rolnictwa” – powiedział szef biznesu Agro w Grupie Ciech Wojciech Babski, cytowany w komunikacie.

Obecnie Grupa Ciech dostarcza swoje produkty do blisko 50 krajów na trzech kontynentach i planuje w tym obszarze dalszą ekspansję na kolejne rynki, podsumowano.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od 2005 r. Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 3,55 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here