Naga MarketsJak zmienna potrafi być giełda pokazuje spółka Medicalgoritmics (MDG), która niedawno cieszyła inwestorów ogromnymi wzrostami. Dziś natomiast otwarcie wywołało spustoszenie. Spółka w piątek poinformowała o tym, że spodziewa się mniejszych przychodów ze spółki córki. Co więcej, informacja ta była opóźnioną informacją poufną, którą Zarząd pozyskał już 14 stycznia. Opóźnienie wynikało z podjętych rozmów. Niestety jednak takie zachowanie kursu może świadczyć o tym, że ostatnie wybicie jakie miało miejsce na spółce, było nieczystym zagraniem „rynkowym”.

Notowania Medicalgoritmics (MDG)

Z technicznego punktu widzenia, spółka zatrzymała swoje wzrosty na Ostatnim Potwierdzonym Szczycie. Dopiero wybicie tego poziomu pozwoliłoby na większe wzrosty. Rynek próbował tego dokonać, jednak tylko jedna świeca wyszła ponad OPS, a potem nastąpiła tak ogromna wyprzedaż. Aktualnie brakuje przesłanek do odwrócenia trendu, a wybicie nowego dołka potwierdzi panujący trend spadkowy. Krótkoterminowa strategia Stref Popytu okazała się tutaj najlepszym rozwiązaniem. Realizacja zysków na poprzednim szczycie jest zasadą odgórną i nieedytowaną tej strategii. Jej zasady są opisane w ebooku jaki dajemy każdemu użytkownikowi Squabera bezpłatnie – dołącz do aplikacji dzisiaj!

Alior Bank doszedł do pierwszego poziomu realizacji zysków

15 lutego użytkowników premium informowaliśmy o Ciekawej Spółce – Alior Bank (ALR). Dziś cena dotarła do zakładanego poziomu docelowego. Jednakże zgodnie z metodologią Szczyty i Dna, jest to poziom realizacji połowy zysków. Teraz kluczowe będzie dalsze zachowanie ceny. Jeżeli wybije ona poprzedni szczyt na 62,50 zł pełną świecą, to poziom Ostatniego Potwierdzonego Dna zostanie podsunięty wyżej, pod dołek na 57 zł. 

Notowania Alior Bank (ALR)

Najnowszą zmianą w Squaberze jest możliwość aktywnego nadzoru nad Ciekawymi Spółami. Dzięki tej funkcjonalności, już w najbliższych dniach będziemy mieli możliwość informowania o konieczności przesunięcia poziomu negacji scenariusza lub poziomu realizacji zysku. 

Ciech rozgrzewa inwestorów

Od początku grudnia spółka Ciech (CIE) rośnie z bardzo krótkimi korektami. W ostatnich dniach dotarła już do poziomów oporu, które mogą dać korektę. Nie mniej jednak, przy tak silnym ruchu warto czekać na krótkoterminowe do tego sygnały. Mogą one popłynąć z dwóch źródeł. Automatycznie – z alertu na strefie podaży Suqabera, albo ręcznie, po przez ustawienie alertu cenowego poniżej minimum wybijającej świecy. 

Notowania Ciech (CIE)

Ten drugi sposób uchronił jednego z użytkowników Squabera przed przedwczesną sprzedażą akcji, ponieważ w zeszłym tygodniu, zapytany o to, czy to są poziomy do sprzedaży akcji, wskazywałem poziom 58,64 zł jako krótkoterminowe wsparcie, po wybiciu którego nastąpi większy spadek. Rynek cały czas zachował ten poziom, w związku z tym nie było sygnału do sprzedaży. Aktualnie takim poziomem jest minimum dzisiejszego dnia, aktualnie znajdujący się na 60,90 zł. Biorąc pod uwagę rozgrzanie rynku, nie czekałbym na zamkniecie rynku. Jeżeli kurs zacznie schodzić poniżej 60,90 zł to rozpocznie krótkoterminową korektę, a wsparcia znajdują się na 56 oraz 53 zł.

Dodatkowo, jeżeli dziś cena zamknie się powyżej 60,95 zł, to poziom Ostatniego Potwierdzonego Dna zostanie podciągnięty na 58,65 zł.

Na koniec warto spojrzeć na PGE, które dziś traci aż 4%. Jest to wynik słabszych danych (szacunkowych) od oczekiwań. Nie mniej jednak, patrząc na schemat szczytów i den, kurs o poranku doszedł ciekawego miejsca – wsparcia wynikającego z poprzednio wybitego szczytu. Przyglądamy się bacznie sytuacji, ponieważ nie lubimy kupować spadających noży. Jeżeli jednak powstaną przesłanki do powrotu wzrostów, na pewno będziemy o tym informować.

Notowania PGE

Jeżeli dostrzeżemy konkretne okazje na spółkach z GPW, to na pewno wyślemy informację do naszych użytkowników. Dołącz do ich grona już dziś!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here