Naga MarketsCiech jest liderem polskiego rynku chemicznego i jedną z największych polskich firm o międzynarodowym zasięgu. To nowocześnie zarządzana, konkurencyjna i zdywersyfikowana grupa chemiczna, znajdująca się na stabilnej ścieżce wzrostu. Firma na giełdzie pojawiła się w maju 2004 roku emitując akcje o cenie emisyjnej na poziomie 24.00 zł za akcje. Aktualnie kurs znajduje się natomiast w rejonach 55 złotych.

Patrząc na wykres widzimy, że od początku roku notowania tej spółki zanotowały bardzo głęboką korektę, spadając o ponad 40%. Czy obecnie warto więc zainwestować w akcje Ciechu? Moim zdaniem to jeszcze nie ten moment jednak osobiście uważam (i tak też robię), że warto dodać ją listy obserwowanych. Analizując ostatnią lokalną zwyżkę możemy zauważyć, ze rozpoczęła się ona od Squaberowej strefy popytowej co oczywiście jest dobra przesłanką dla ewentualnych wzrostów. Warto wziąć jednak pod uwagę fakt, że w zeszłym tygodniu byliśmy świadkami obrony kluczowego oporu wypadającego w miejscu połączenia linii trendowej oraz strefy S/R wyznaczonej na zasadzie zmiany biegunów.

Ciech

Za ewentualnym zakupem akcji Ciechu przemawia również sytuacja finansowa spółki. Jak widzimy zgodnie z algorytmem Squabera ocena dla firmy wynosi (4.17/5.00 pkt) co jest znakomitym rezultatem i oznacza bardzo dobre fundamentalne podstawy dla spółki. Na wysokim poziomie znajduje się zyskowność, struktura bilansu i rachunku wyników, wycena na tle osiąganych wyników rentowność a także rentowność aktywów i kapitału własnego. Jedynie pozostałe elementy takie jak np. zmiana przepływów z działalności operacyjne R/R oceniane są słabo.

Squaber fundamenty

Podsumowując zarówno fundamentalnie jak i technicznie spółka wygląda bardzo ciekawie. W mojej opinii należy jednak wstrzymać się jeszcze z zakupem akcji ze względu na możliwość kolejnego testu ostatnich minimów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here