Naga MarketsCiech: Nowy piec w Żarach zwiększy wynik EBITDA o 2-3 mln zł w IV kw. 2021 r.Warszawa, 26.11.2021 (ISBnews) – Nowy piec do produkcji krzemianów, uruchomiony w listopadzie br. na terenie zakładu Ciech Vitrosilicon w Żarach, zwiększy wynik EBITDA Grupy Ciech o 2-3 mln zł w IV kwartale 2021 roku, poinformował członek zarządu Ciechu Mirosław Skowron.

“Dzięki rozpoczęciu rozruchu pieca w listopadzie, już w IV kwartale tego roku będzie on miał 2-3 mln zł wpływu na wynik EBITDA grupy, a w całym 2022 roku będzie to ok. 20 mln zł” – powiedział Skowron podczas telekonferencji.Jak zaznaczył, istotne jest również to, że zrealizowana kosztem 80 mln zł inwestycja pozwoli na ograniczenie zużycia energii na tonę produktu o 20-25%, co przełoży się na mniejszą o ok. 20% emisję CO2 na tonę produktu.

Inwestycja zwiększy moce produkcyjne Grupy Ciech w obszarze krzemianów sodu o ok. 30% do ok. 240 tys. ton rocznie i przyczyni się do zwiększenia przychodów biznesu krzemianowego grupy o ok. 60 mln zł rocznie.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od 2005 r. Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 2,98 mld zł w 2020 r.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here