Naga MarketsPoczątek 2017 roku był bardzo udany w wykonaniu spółki Ciech. Notowania polskiego potentata z branży chemicznej zyskały w nieco ponad miesiąc 15 PLN, co pozwoliło na odrobienie strat z drugiej połowy ubiegłego roku.


Po skutecznej obronie strefy wsparcia wypadającej przy poziomie 54,70 PLN, notowania spółki poruszają się wedle sekwencji wzrostowej. Ponadto należy zwrócić uwagę, że kurs akcji Ciecha wzbił się ponad 200-dniową średnią kroczącą (kolor żółty) – w przeszłości był to istotny sygnał zapowiadający dalsze wzrosty. Ponadto za sprawą ostatniej hossy w górę odbiła także 50-dniowa średnia ruchoma. Jeśli wzbije się ona ponad 200-dniową średnią, to będziemy mieli do czynienia ze złotym krzyżem. Zaistnienie takiego układu byłoby kolejnym potwierdzeniem dominacji strony popytowej. W ostatnich dniach doszło jednak do wyhamowania rajdu na północ.

Te artykuły również Cię zainteresują
Prawdopodobnie wytworzył się nowy wyższy szczyt (HH). Kolejnym etapem w sekwencji wzrostowej powinno być cofnięcie celem utworzenia wyższego dołka. Tutaj istotnym wsparciem powinien być poziom 69,70 PLN, który wyznacza poprzedni szczyt. W tym scenariuszu następnym krokiem jest atak na najbliższą strefę podażową zlokalizowaną przy 73,70 PLN. Wynik testu tego oporu będzie kluczowy. Jeśli dojdzie do jego zniesienia, to byki staną przed szansą powrotu na historyczne szczyty wypadające przy 88 PLN. W przeciwnym przypadku prawdopodobnie zobaczymy konsolidację przy dotychczasowych poziomach. Nie można wykluczyć też większego cofnięcia.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków polskich spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Domy maklerskie coraz przychylniej oceniają Ciacha. Jedną z ostatnich rekomendacji dla spółki wydał BOŚ. Bank wydał zalecenie „kupuj” z ceną docelową na poziomie 91,80 PLN. Zdaniem BOŚ walory tej spółki chemicznej są relatywnie tanie, na co wskazuje między innymi wskaźnik P/E (cena/zysk) na poziomie 7 i 8 dla odpowiednio 2017 i 2018 roku. Ponadto BOŚ wskazuje, że Ciech powoli kończy cykl inwestycyjny, co powinno zaowocować wyższymi przepływami pieniężnymi. W 2017 roku spółka ma zarobić 455 mln PLN, podczas gdy przychody mają sięgnąć 3,6 mld PLN.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here