Naga MarketsLogo spółki Ciech na dachu budynkuGrupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Spółka opublikowała raport z wynikami za III kwartał. Poniżej najważniejsze informacje z raportu.

Spółka wypracowała w III kwartale bieżącego roku 26,84 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 85 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 60,33 mln zł wobec 122,87 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 882,73 mln zł w III kw. 2018 r. wobec 836,29 mln zł rok wcześniej.

Od stycznia spółka wypracowała 199,34 mln zł zysku netto w porównaniu z 255,95 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 2 701,91 mln zł w porównaniu z 2 617,65 mln zł rok wcześniej.

 

“Utrzymujące się wysokie ceny surowców i certyfikatów CO2 miały istotny wpływ na wyniki wypracowane w trzecim kwartale. Negatywne efekty minimalizowaliśmy poprzez zwiększanie sprzedaży na atrakcyjnych rynkach w Azji. Naszym celem jest maksymalne wykorzystanie dobrej koniunktury na rynku sody w nadchodzących kwartałach” – napisano w raporcie.

Orbex

Sytuacja na wykresie:

Publikacja wyników przechodzi bez większego echa na rynku. Cena oscyluje na poziomie poprzedniego dołka. Jeżeli uda się zainicjować tutaj korektę, może dojść do ataku na bliską linię trendu spadkowego. Jej wybicie generowałoby sygnał do wzrostów w krótkim okresie. Trudno jednak być optymistą, patrząc na szerszy trend oraz słabe otoczenie szerokiego rynku.

ciech
źródło xStation 5

Zobacz także: Asseco Poland [ACP], Ursus [URS] – Gorące spółki dnia 22.11.2018tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here