Naga MarketsGrupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego.

ciech
źródło xStation 5

Spółka względnie udanie przeszła przez pierwszą część bieżącego roku co jest zaskakujące biorąc pod uwagę przebieg notowań największych spółek. Silne spadki zaczęły się w lipcu i niestety ruch ten trwa nadal. Patrząc na wykres, widać że może pojawić się problem z utrzymaniem ponad poziomem 40 zł. Ciekawie wygląda kanał spadkowy, którego krawędzi są nieźle respektowane. Szansa na odbicie mogłaby się więc pojawić nieco niżej. Ciekawą rekomendację wydali analitycy DM Trigon, którzy pod koniec października rekomendowali kupno akcji Ciechu z ceną docelową przy 49 zł. Ich zdaniem trzeci kwartał przyniesie słaby raport ale będzie to punkt zwrotny, gdyż rynek wycenił już presję surowcową, w tym ceny gazu, energii oraz uprawnień do CO2.

Orbex

Raport spółki za III kwartał poznamy 21 listopada. Półrocze wypadło obiecująco, w drugim kwartale wynik netto był lepszy niż przed rokiem. Także całe pół roku wypada odrobinę lepiej niż w 2017 roku, zarówno po stornie zysku jak i przychodów. Patrząc na ubiegły rok, ostatni kwartał wypadł najlepiej. Jeżeli tak będzie i w tym roku, wydaje się, że można byłoby oczekiwać odbicia na przełomie roku. Warto mieć na uwadze, że zarówno początek 2018 jak i 2017 roku przynosił silne wzrosty. Miejmy nadzieję, że podobnie rozpocznie się 2019 rok.

Czytaj także: Trigon DM: rekomendacja “trzymaj” dla Grupy Azoty oraz “kupuj” dla spółki Ciech

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here