Naga MarketsGrupa Chemiczna Ciech działa na rynku chemicznym jako producent oraz dystrybutor.

ciech
źródło xStation 5

Spółka wyraźnie zyskuje na wartości począwszy od grudni ubiegłego roku. Słabość w 2018 roku wiązałbym z szerszym rynkiem, bowiem ten rok był bardzo słaby dla całego sektora chemicznego, który obecnie także odrabia straty. Jeżeli WIG Chemia będzie silny, wydaje się, że także Ciech na tym skorzysta, nie widać bowiem większych zagrożeń dla spółki. Wyniki w ujęciu rocznym i kwartalnym wyglądają dość stabilnie, spółka średnio co drugi rok jest w stanie wypłacić dywidendę. Najbliższy raport roczny poznamy 26 marca.

Niedawno spółka utworzyła rezerwy na zaległy podatek, co będzie widoczne w tym raporcie. Wyniki z ostatniego raportu okresowego czyli za trzeci kwartał są całkiem dobre. Ciech odnotował 26,84 mln zł zysku netto oraz 882,73 mln zł przychodów ze sprzedaży. Firma zapowiedziała także nową strategię na lata 2019-21, która zakłada przychody w 2021 roku powyżej 4 mld zł oraz EBITDA w wysokości 900 mln zł. Pod koniec ubiegłego roku spółka otrzymała kilka rekomendacji kupna, których ceny docelowe średnio oscylują w rejonie 58-61 zł. Patrząc na wykres, widać że cena narusza linię trendu oraz kluczową strefę oporu. Wybicie dałoby dość mocny sygnał kupna, być może z pierwszym celem w okolicach zeszłorocznych szczytów z początku i połowy roku, a więc powyżej 60 zł.

Czytaj także: Inter Cars [CAR], LPP S.A. [LPP] – Gorące spółki dnia 11.02.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here