Naga MarketsZakres działalności Ciech SA wraz ze spółkami zależnymi obejmuje produkcję, handel i dystrybucję chemikaliów a także działalność usługową ukierunkowaną na kompleksową obsługę rynku krajowego i zagranicznego.

ciech-w1

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres w tygodniowe skali czasowej obejmujący zakres trendu wzrostowego rozpoczętego we wrześniu 2011 roku, pokazuje na słabnięcie tej tendencji. W połowie roku doszło do przełamania linii trendu, następnie cena lekko odskoczyła i po chwili drugi raz przełamała linię bessy. Można uznać, że nie jest już ona respektowana. Z tej perspektywy wydaje się, że wzrosty po przełamaniu linii były tylko korektą, a obecnie trwa druga fala spadkowa, która może zmierzać nawet w stronę poprzedniego dołka. Kończący się rok będzie pierwszym w trendzie i pierwszym od 5 lat rokiem spadkowym, jest to czytelny znak świadczący przynajmniej o słabnięciu trendu.

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

ciech-d1

Na wykresie dziennym widać ostatni silniejszy ruch spadkowy. Wydaje się, że taki będzie kierunek ruchu ceny w najbliższym czasie. Obecnie trwa pewne odreagowanie po spadkach, korekta może sięgnąć oporu okolic 60-61 zł. Tam podaż może ponownie się uaktywnić. Także analiza wolumenu pokazuje jego siłę przy ruchach spadkowych. Niskie obroty w ostatnich dniach wskazują, że aktualny ruch jest prawdopodobnie tylko korektą.

Przyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 21.12.2016
Następny artykułSetupy techniczne Societe Generale
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here