Naga Marketsdanske-bank-logoPoniedziałki zwyczajowo są dość ciche, jeśli chodzi o ilość publikowanych danych makroekonomicznych. Brak zaplanowanych odczytów nie powstrzymał jednak analityków Danske Bank od krótkiego komentarza obecnej sytuacji na rynku:


W poniedziałkowym kalendarzu makroekonomicznym znajduje się zaledwie kilka pozycji, z których najważniejszą jest amerykański raport dotyczący sprzedaży domów na rynku wtórnym. W naszym odczuciu, publikacja ta powinna kontynuować swoją dobrą passę z roku 2015, choć wpływ na rynek raportu pozostanie raczej niewielki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przykładamy również uwagę do tego co do powiedzenia mają członkowie Rezerwy Federalnej – Jeffrey Lacker oraz Dennis Lockhart. Lacker już wygłosił swoje przemówienie, w którym jest wystarczająco pewien tego, że poziom inflacji w Stanach powróci powyżej granicznego poziomu FOMC (2%). Ma się to stać już w drugiej połowie przyszłego roku.

Czy banki inwestycyjne grają pod pinbary? Zapisz się na darmowy webinar i sprawdź!

Na rynku powoli zaczyna do głosu dochodzić zeszłotygodniowy sentyment, który namawia do sprzedaży USD. EUR/USD na wykresie dziennym przybiera już formę niewielkiego pinbara, choć zdajemy sobie sprawę, że do końca dnia i pełnego uformowania się świecy pozostało jeszcze trochę czasu:

EURUSDDailyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here