Naga MarketsKanadyjski Imperial Bank of Commerce wydaje w tym tygodniu swoje prognozy dotyczące rynku funta szterlinga, euro oraz dolara amerykańskiego. Według prognoz na rok 2021 oraz kolejny analitycy nie pozostawiają złudzeń: rynek funta i euro ma szansę znacznie odrobić względem dolara. Zapowiada się zatem kolejny rajd wzrostowy na popularnych parach walutowych: EUR/USD oraz GBP/USD?

  • W tym tygodniu wpływa nota bankowa CIBC przyglądająca się rynkowi popularnych walut
  • Według raportu – szanse na dalsze umacnianie się euro oraz funta względem dolara są duże w tym roku
  • CIBC spodziewa się, że Bank Kanady będzie bardzo cierpliwy w podnoszeniu stóp procentowych
  • Brak wsparcia dla stóp będzie kluczowym elementem osłabiającym dolara kanadyjskiego

CIBC uznaje dalszą wyższość kursu euro i funta nad dolarem w tym roku

Podczas ostatnich sesji analitycy Imperial Bank of Commerce (CIBC) dzielą się analizą oraz swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi między innymi najpopularniejszego euro, dolara amerykańskiego oraz funta szterlinga w formie przeglądu rocznego perspektywy tych walut. CIBC spodziewa się, że Bank Kanady będzie bardzo cierpliwy w podnoszeniu stóp procentowych i może nawet obniżyć stopy w tym miesiącu. To też oznaczać może być kluczowym elementem osłabiającym dolara kanadyjskiego, a kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego ma powrócić powyżej poziomu 1,3000.

Te artykuły również Cię zainteresują
W przypadku kurs euro natomiast – może ono dalej nieznacznie zyskiwać w stosunku do dolara, pomimo zastrzeżeń co do perspektyw wzrostu w strefie euro. W raporcie Bank ma zastrzeżenia co do europejskiego ożywienia w 2022 roku, choć główną cechą będzie rozbieżność perspektyw: “wciąż istnieją powody, by wątpić, że odbicie w strefie euro będzie tak silne jak w innych obszarach. Chociaż stopień wsparcia fiskalnego był większy niż w poprzednich okresach spowolnienia gospodarczego, to nadal nie dorównuje on wydatkom, jakie można było zaobserwować w innych krajach.” – podaje raport. Mimo to jednak kurs EUR/USD oszacowali w skali roku do zakresu 1,26 USD.

wykres Kurs funta GBPUSD W1 24.01.2021
Kurs funta GBPUSD W1 24.01.2021

W przypadku funta szterlinga z kolei – analitycy wydają się być bardziej optymistycznie nastawieni w kwestii umowy handlowej Wielkiej Brytanii z UE. Chociaż zauważają oni, że umowa nie obejmuje usług, zwracają uwagę, że większość handlu transgranicznego dotyczy towarów. W tym kontekście CIBC oczekuje, że wzrost PKB Wielkiej Brytanii w 2021 roku będzie wyraźnie wyższy od konsensusu rynkowego. Kurs funta do dolara prognozowany jest na poziomie 1,39 na koniec tego roku.

Oznaczać to będzie, że w dalszym ciągu rynek pary walutowej GBP/USD jest w stanie atakować górne ograniczenia. Potencjał dalszego wzrostu obejmować może kolejne 200 – 300 pipsów, co dla inwestorów zdecydowanie może być zapalnikiem do tego, aby podłączać się do potencjalnego ruchu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here