Naga MarketsCIBC World Markets w swojej tygodniowej rekomendacji handlowej nadal spodziewa się konsolidacji USD/CAD w zakresie 1.0870-1.1250 w krótkim okresie.

„O ile wykresy długoterminowe wskazują ewentualne wzrosty na parze walutowej USD/CAD, to za nim do nich dojdzie musi minąć jeszcze trochę czasu. Kilka czynników wciąż sugeruje, że w najbliższym czasie dolar amerykański do dolara kanadyjskiego wejdzie w konsolidację.”

Te artykuły również Cię zainteresują
Według CIBC głównymi argumentami przemawiającymi za takim scenariuszem i obrotem sprawy, są:

1.Tygodniowe oscylatory wskazują słabnięcie wzrostowego momentum, RSI opuszcza terytorium wykupienia a skrzyżowanie niedźwiedziego MACD wydaje się nieuchronne,

2.Krótkie pozycjonowanie CAD jest już mocno rozciągnięte (co widać między innymi na rynku kontraktów futures),

3.Występujący na przestrzeni października-stycznia impuls do ruchów wzrostowych był w dużej mierze napędzany przez rynek wierzący w obniżki stóp procentowych BoC – obecnie czynnik ten nie ma tak dużego znaczenia i nie jest brany pod uwagę.

Ryzyko związane z prognozą:

„Przyszłotygodniowe spotkanie FOMC (19 marca) wraz z odczytem lutowego CPI (wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych) są najbardziej oczywistym ryzykiem dla naszej prognozy. Dodatkowo, będziemy bacznie śledzić wystąpienie gubernatora Poloza w Halifax w przyszłym tygodniu (19 marca)” – podsumowuje CIBC.

Patrząc na poniższy wykres można stwierdzić, że CIBC World Markets wybrało dosyć „bezpieczne” zakresy prognozowanej konsolidacji. Poziom 1.0870 został pokonany na początku stycznia i cena od tego czasu nie zbliżyła się do niego wyraźniej, natomiast górna granica 1.1250 również nie była jeszcze testowana:

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here