Naga MarketsUSDJPY banknotyDziś tj. 21 listopada analitycy działu strategii na rynku FX z CIBC określili dalszy kurs pary walutowej USD/JPY i uzasadnili swoją opinię licznymi spostrzeżeniami oraz fundamentalnymi i technicznymi aspektami wykresu. W ich opinii na popularnym „ujku” może wystąpić trend spadkowy doprowadzając parę do poziomu 111 w I kw. 2019 r. i 108 w III kw. 2019 r.


– Mimo, że jen tradycyjnie umacnia się podczas sesji zdominowanych przez risk-off, to jednak został on „przyćmiony” przez siłę dolara w ciągu ostatniego miesiąca podczas wyprzedaży akcji amerykańskich. Mimo to, jego reputacja jako waluty kupowanej podczas awersji do ryzyka nadal obowiązuje – zauważają analitycy.

– Istnieje wiele powodów, aby faworyzować JPY z perspektywy strategicznej. Wysoka nadwyżka na rachunku bieżącym podkreśla jego status wierzyciela netto. Sugeruje to, że prawdopodobieństwo silniejszego JPY jest wyższe, gdy przepływy kapitału wrócą do Japonii. Na razie szerokie spready zniechęcą japońskich menedżerów aktywów do zabezpieczania aktywów denominowanych w USD z powodu wyższych kosztów – dodali.

Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

BoJ rozpoczął zmniejszanie ilości stymulantów finansowych (poprzez stopniowe zacieśnianie polityki monetarnej i niewielkie korekty celu dla krzywej dochodowości), które powinny z czasem wywierać presję na wzrost. Bank staje się coraz bardziej pewny, jeśli chodzi o krajowe perspektywy inflacji. Chociaż najnowszy wskaźnik inflacji wynoszący 1,2% stanowi ponad połowę jego docelowego poziomu 2%, Kuroda pozostaje niepewny w zakresie płac, ponieważ sytuacja na rynku pracy w dalszym ciągu jest napięta. Będzie to oczywiście wymagało czasu, ale z obecnych poziomów prawdopodobieństwo spadków na USD/JPY jest większe niż wzrostów, dlatego naszym celem dla pary USD/JPY jest 111 w I kw. 2019 r. i 108 w III kw. 2019 r. – podsumowano w raporcie.

Zobacz również: BNY Mellon: GBP/USD może osiągnąć poziom 1.10 w przyszłym roku

CIBC: Silny jen może doprowadzić do spadków na USD/JPYConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 21 listopada 2018: NZD/USD, CAD/JPY
Następny artykułStellar (XLM) – opis kryptowaluty
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here