Naga MarketsRzadko zdarza się by na łamach Comparic pojawiły się przemyślenia analityków Canadian Imperial Bank of Commerce, lecz oto ten dzień! CIBC pochyla się nad koszykiem głównych walut dzieląc się swoimi prognozami na rok 2018. Przy okazji analitycy banku rekomendują sprzedaż USDSEK. 


Choć zdajemy sobie sprawę zarówno z coraz bardziej rygorystycznej polityki monetarnej Fed jak i sporych szans na wprowadzenie w życie reformy podatkowej w Stanach to jednak prognozujemy kontynuację spadków dolara w 2018 roku – przekonują analitycy CIBC.

Bank nie spodziewa się wyraźnego powrotu kapitału do kraju – jednego z założeń reformy Donalda Trumpa. Zamiast tego, niższe wpływy do budżetu z tytułu podatków powinny pogłębić już i tak głęboki deficyt Stanów Zjednoczonych.

Na słabości dolara amerykańskiego ale i ze względu na obecny kurs polityki BoJ korzystać ma jen. CIBC przekonuje, że shorty na USDJPY mogą być jednym z lepszych pomysłów inwestycyjnych na kolejne dwanaście miesięcy.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Pozytywne wiadomości płynące z europejskiej gospodarki powinny zostać odzwierciedlone w jastrzębim języku EBC. Nie będziemy zaskoczeni, gdy Draghi jeszcze przez kilka kolejnych miesięcy utrzyma swoją mantrę ‘akomodacji polityki monetarnej’ jednak prędzej czy później prezes EBC będzie zmuszony do reakcji na coraz lepsze warunki ekonomiczne w strefie euro – czytamy w dzisiejszym komentarzu CIBC.

Short na USDSEK, short na CHFJPY…

Pomimo obaw związanych z poziomem zadłużenia gospodarstw domowych analitycy CIBC nadal utrzymują, jakoby polityka monetarna Riksbanku pozostała zbyt ekspansywnaWpłynie to pozytywnie na długie pozycje w SEK i gdy Riksbank będzie przykładał większą uwagę do kursu wymiany z EUR, USDSEK narażone jest na nową falę spadków – czytamy w dzisiejszym komentarzu. Bank rekomenduje sprzedaż USDSEK po cenie rynkowej i zabezpieczenie shortów powyżej 8,65. Poziom docelowy spadków to okolice 7,98.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here