Naga Markets

CIA przygląda się kryptowalutom realizując wiele różnych projektówObecny dyrektor amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) William Burns powiedział, że jego poprzednik w agencji rządowej zainicjował projekty skupiające się na gromadzeniu danych wywiadowczych dotyczących temat kryptowalut. Burns chcę kontynuować jego działania.

CIA bada konsekwencje działania kryptowalut

Burns wziął udział w zorganizowanym przez Wall Street Journal szczycie Rady Dyrektorów Generalnych. Odpowiadając na pytanie dotyczące kryptowalut powiedział, że CIA chce dodać swojemu zespołowi analityków wywiadu wiedzę ekspercką w zakresie kryptowalut i blockchain, a także komunikować się z ekspertami branżowymi.Zdaniem dyrektora CIA, wyzwania z przestrzeni kryptowalut „mogą mieć ogromny wpływ” na Stany Zjednoczone, biorąc pod uwagę to, co widział już podczas ataków ransomware.

— Mój poprzednik to zaczął – powiedział Burns, prawdopodobnie odnosząc się do działań byłego dyrektora CIA, Davida Cohena.

— Uruchomiono szereg różnych projektów koncentrujących się na kryptowalutach i próbujących przyjrzeć się konsekwencjom drugiego i trzeciego rzędu oraz pomagając naszym kolegom w innych częściach rządu USA, w dostarczaniu solidnych informacji na temat tego, co my widzimy – dodał Burns.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Dyrektor CIA nie wymienił konkretów na temat kierunku, jaki Agencja zamierza obrać w odniesieniu do walki z cyberatakami. Zasugerował jednak, że ma na celu „dotarcie do sieci finansowych” dla grup przestępczych wykorzystujących cyfrowe waluty w celu wymuszenia okupu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy:  kursy walut forex | nasdaq kurs | akcje mercator | biomed kurs | euro cena | cfd jak grać | cdprojekt cena akcji |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here