Naga Markets



ci gamesCI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive). Spółka opublikowała właśnie wyniki za III kwartał. Poniżej kluczowe dane z raportu.

Spółka wypracowała w III kwartale bieżącego roku 1,93 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 3,76 mln zł zysku rok wcześniej.

Strata operacyjna wyniosła 1,66 mln zł wobec 5,35 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 4,48 mln zł w III kw. 2018 r. wobec 17,69 mln zł rok wcześniej.

Od początku roku spółka wypracowała 11,88 mln zł skonsolidowanej straty netto w porównaniu z 5,25 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 17,66 mln zł w porównaniu z 90,86 mln zł rok wcześniej.

“Wypracowane przez nas w trzecim kwartale wyniki są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Sytuacja finansowa spółki jest stabilna, co bardzo nas cieszy. Stan środków finansowych na naszych rachunkach bankowych oraz posiadanie linii kredytowej w mBanku pozwalają nam w spokoju realizować obraną przez nas strategię. Głęboko wierzę, że w jej wyniku prowadzona przez nas działalność inwestycyjna połączona z doświadczeniem i kompetencjami w wydawaniu gier stanie się źródłem sukcesów w nadchodzącym roku i w latach kolejnych” – powiedział prezes Marek Tymiński, cytowany w komunikacie.

CI Games w najbliższym czasie planuje podpisanie pierwszych umów na wydanie gier zewnętrznych producentów:

“Jesteśmy już bardzo blisko ogłoszenia nowej marki wydawniczej wraz z trzema tytułami, które wydamy w 2019 oraz 2020 roku. W portfolio nowej marki znajdą się naprawdę interesujące projekty o wysokim potencjale i o niewygórowanych budżetach produkcyjnych – dodał prezes.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I-III kw. 2018 r. wyniosła 11,18 mln zł wobec 5,11 mln zł zysku rok wcześniej.

Sytuacja na wykresie:

Akcje tanieją o poranku o około 1%. Sytuacja techniczna nie jest zbyt optymistyczna. Niedawno cena spadła poniżej poprzednich dołków. Szybki powrót pod poziom oporu może okazać się typowym re-testem, po którym kurs ponownie zacznie spadać.

cigames
źródło xStation 5

Czytaj także:  Selena FM [SEL], Grodno [GRN] – Gorące spółki dnia 26.11.2018



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here